Autor: Magdalena Nowikowska | Data publikacji: 01 Września 2021

Złóż wniosek na stypendium szkolne

01 Września 2021, Autor: Magdalena Nowikowska

Trwa nabór wniosków na stypendium szkolne (socjalne) w nowym roku szkolnym 2021/2022. Stypendium szkolne może otrzymać uczeń/słuchacz zamieszkały na terenie miasta Ełku znajdujący się w trudnej sytuacji materialnej. Wnioski przyjmowane są do 15 września 2021 r.

Stypendia szkolne są przyznawane uczniom zamieszkałym na terenie miasta Ełku znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej, wynikającej z niskich dochodów na osobę w rodzinie, w szczególności gdy w rodzinie tej występuje: bezrobocie, niepełnosprawność, ciężka lub długotrwała choroba, wielodzietność, brak umiejętności wypełniania funkcji opiekuńczo –wychowawczych, alkoholizm lub narkomania, a także gdy uczeń pochodzi z rodziny niepełnej lub wystąpiło zdarzenie losowe.

Miesięczna wysokość dochodu na osobę w rodzinie ucznia uprawniająca do ubiegania się o stypendium szkolne nie może być większa niż kwota 528 zł netto.

Świadczenie wychowawcze „500 +” nie jest wliczane do dochodu rodziny przy ustalaniu prawa do stypendium szkolnego.

Stypendium szkolne przyznawane jest w formie refundacji poniesionych kosztów, w związku z tym istnieje konieczność zbierania imiennych rachunków i faktur (wystawionych na wnioskodawcę) za poniesione koszty na cele edukacyjne dla ucznia.

W roku szkolnym 2021/2022 obwiązują faktury za:

·         zakup podręczników oraz pozostałych materiałów szkolnych – od czerwca 2021 r.

·         Internet – od września 2021 r. do czerwca 2022 r.

Wnioski o przyznanie stypendium szkolnego można składać do 15 września 2021 r. w Urzędzie Miasta Ełku.

Formularz wniosków można pobrać:

·         w Wydziale Edukacji Urzędu Miasta w Ełku przy ul. Piłsudskiego 4,

·         ze strony internetowej Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miasta Ełku.

Dodatkowe informacje na temat stypendiów można uzyskać pod numerem tel. (087) 732 61 75.