Autor: Iga Arciszewska | Data publikacji: 15 Września 2021

Jubileusz 20-lecia Mazurskiego Zespołu Pieśni i Tańca Ełk

15 Września 2021, Autor: Iga Arciszewska

Koncert jubileuszowy 20-lecia Mazurskiego Zespołu Pieśni i Tańca EŁK odbędzie się 18 września 2021 r. o godz. 18.00 w Amfiteatrze ECK. Zaprezentowane zostaną również m.in. mazurskie zabawy dziecięce oraz tańce różnych regionów. Wstęp wolny.

Rok 2021 jest rokiem jubileuszu 20-lecia istnienia Mazurskiego Zespołu Pieśni i Tańca EŁK. Koncert będzie okazją do wspólnego świętowania sympatyków i przyjaciół Zespołu oraz wszystkich mieszkańców Ełku.

Podczas koncertu zaprezentowane będą mazurskie zabawy dziecięce oraz wiązanki pieśni i tańców łowickich, mazurskich, podlaskich, sieradzkich, spiskich oraz premierowo – lubelskich. Będzie można też usłyszeć przyśpiewki kaszubskie oraz Kujawiaki: „Czemu żeś mnie, matuleńko” i „Dwa serduszka”.

Wstęp wolny. Więcej informacji na: http://eck.elk.pl/wydarzy/19621/

Obecnie zespół tworzy  6 grup tanecznych oraz „orkiestra” ludowa. Niezmienną ideą zespołu jest edukacja, rozpowszechnianie kultury ludowej i jej promowanie, a także łączenie wielu pokoleń poprzez tradycję.