Autor: Iga Arciszewska | Data publikacji: 04 Marca 2022

Posiedzenie Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Ełku

04 Marca 2022, Autor: Iga Arciszewska

W piątek (4 marca) w ełckim ratuszu odbyło się posiedzenie Miejskiego  Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Omawiane były bieżące działania instytucji, organizacji i spółek realizowane w kontekście wojny trwającej na Ukrainie oraz obywateli ukraińskich przybywających do naszego miasta.

W spotkaniu uczestniczyli członkowie Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, w tym m.in. prezydent Ełku wraz z zastępcami, sekretarz i skarbnik miasta, dyrektorzy miejskich instytucji oraz spółek, przedstawiciele organizacji pozarządowych, komendanci policji i straży miejskiej, naczelnicy poszczególnych wydziałów Urzędu Miasta Ełku, prezes szpitala miejskiego.

Członkowie zespołu kryzysowego dokonali oceny bieżącej sytuacji w mieście Ełku oraz instytucjach, w służbie zdrowia, a także w zakresie bezpieczeństwa. Wszystko to w kontekście sytuacji na Ukrainie oraz obywateli ukraińskich, którzy szukają schronienia w naszym mieście. Omawiane były podjęte dotychczas działania pomocowe i logistyczne oraz propozycje kolejnych inicjatyw