Autor: Anna Lewandowska | Data publikacji: 15 Marca 2022

Kolejnych czterech artystów odebrało stypendia

15 Marca 2022, Autor: Anna Lewandowska

Prezydent Ełku wręczył dziś kolejne cztery stypendia artystyczne. Na rok 2022 przyznano łącznie 13 stypendiów utalentowanym artystom reprezentującym następujące dziedziny: muzykę, śpiew, fotografię, taniec, teatr, sztuki plastyczne. Łączna wartość przyznanych stypendiów na rok 2022 to 43 tys. zł.

Pierwsza grupa artystów odebrała stypendia  7 lutego, natomiast 15 marca prezydent spotkał się z drugą grupą stypendystów. Dzisiaj stypendia odebrali:

1. Małgorzata Natalia Trojanowska  (kategoria – śpiew)

Wybitna wokalistka - sopran, ukończyła z wyróżnieniem Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie (w klasie śpiew solowy).

2. Jacek Brzoznowski (kategoria - muzyka)

Absolwent Akademii Muzycznej na kierunku dyrygentura symfoniczno – operowa, zdobywca nagród w licznych muzycznych konkursach krajowych i zagranicznych.

3. Anna Sochacka  (kategoria - teatr, taniec)

Reżyserka, tancerka,  aktorka, performerka, choreografka, pedagog artystyczny.

4. Katarzyna Marta Szkatuła (kategoria - muzyka)

Utalentowana flecistka, odnosi liczne sukcesy w kraju i za granicą, uczennica klasy V Zespołu Szkół Muzycznych im. Ignacego Paderewskiego w Białymstoku II stopnia

Stypendium przeznaczone jest dla osób szczególnie utalentowanych, które reprezentują wysoki poziom artystyczny, zamieszkujących lub działających na terenie naszego miasta. Stanowi ono wyraz uznania dla osiągnięć kandydata, jest także formą wsparcia dalszego rozwoju artystycznego artystów, twórców kultury i sztuki.

Stypendia artystyczne przyznawane są od 2013 roku. W ciągu 10 lat przyznano 104 stypendia, na kwotę 396 tys. zł.