Autor: Iga Arciszewska | Data publikacji: 21 Marca 2022

Posprzątali brzegi jeziora i rzeki

21 Marca 2022, Autor: Iga Arciszewska

Ponad 100 ełczan włączyło się dzisiaj (21 marca) w akcję sprzątania brzegów Jeziora Ełckiego i rzeki Ełk. W inicjatywie uczestniczył także prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz, który wraz z dziećmi, młodzieżą i nieco starszymi mieszkańcami miasta zbierał zalegające wzdłuż nabrzeża butelki, puszki oraz inne odpadki.

fot. arch. Radio 5 Ełk

W inicjatywę włączyli się młodsi i starsi mieszkańcy Ełku, w tym m.in. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 im. Henryka Sienkiewicza  i Zespołu Szkół Sportowych, a także podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy „Pod Kasztanami”. Łącznie zgłosiło się ponad 100 osób, które przeszukując obszar wzdłuż brzegu Jeziora Ełckiego oraz rzeki Ełk zapełniali kolejne worki zebranymi  śmieciami.

Zobacz film na Fb Tomasza Andrukiewicza Prezydenta Miasta Ełku: https://fb.watch/bUeIOxyENg/

Organizatorem wydarzenia były Wody Polskie we współpracy z Miastem Ełk.