Autor: Magdalena Nowikowska | Data publikacji: 24 Czerwca 2022

Trzy dni barwnych koncertów w Ełku

24 Czerwca 2022, Autor: Magdalena Nowikowska

24 czerwca rozpoczyna się 19. Światowy Festiwal Folkloru Tęcza. Prezydent Ełku spotkał się dziś z przedstawicielami zespołów biorących udział w tegorocznej edycji festiwalu. Przez trzy dni na scenie Ełckiego Centrum Kultury reprezentowały się będą zespoły z różnych części świata. W niedzielę odbędzie się parada zespołów ulicami miasta. Wstęp wolny.

Światowy Festiwal Folkloru Tęcza jest najbarwniejszym wydarzenie kulturalnym w regionie oraz jest letnią wizytówką naszego miasta. Jego celem jest popularyzacja i ochrona wartości, które mają wpływ na utrwalanie tożsamości narodowych czy umacnianie tradycji i więzi międzyludzkich. Uczestnikami festiwalu są młodzieżowe i dorosłe taneczne zespoły folklorystyczne.

Pierwszy koncert w ramach festiwalu już dziś o godz. 17.00 w Ełckim Centrum Kultury. Przed ełcką publicznością zaprezentuje się dzisiaj Turcja, Litwa i Polska. W ciągu dnia przedstawiciele zespołów spotkali się z prezydentem Ełku Tomaszem Andrukiewiczem w miejskim ratuszu.

W niedzielę (26 czerwca) zaplanowano paradę zespołów ulicami miasta. Początek parady o godz. 16.00 przy dworcu PKP. Kolorowy roztańczony korowód przejdzie ulicą Armii Krajowej do Ełckiego Centrum Kultury.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Szczegółowy program wydarzenia: http://eck.elk.pl/wydarzy/swiatowy-festiwal-folkloru-tecza-2022/