Autor: Iga Arciszewska | Data publikacji: 06 Lipca 2022

Projekt E-zdrowie w Pro-Medica w Ełku

06 Lipca 2022, Autor: Iga Arciszewska

Ełcka Pro-Medica rozpoczęła realizację projektu polegającego na wdrożeniu elektronicznej dokumentacji medycznej oraz uruchomieniu e-usług dostępnych dla pacjentów. Dzięki temu zwiększona zostanie dostępność m.in. do kart zdrowia, rejestracji oraz recept online. Na te działania pozyskano ponad 2,6 mln zł dofinansowania z Unii Europejskiej.

W Pro-Medica w Ełku trwa projekt polegający na wdrażaniu usług E-zdrowie. Realizacja projektu przyczyni się do poprawy dostępności, jakości i efektywności poziomu świadczeń zdrowotnych realizowanych przez „Pro-Medica” w Ełku Sp. z o.o. na rzecz mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego, szczególnie Powiatu Ełckiego.

Uruchomione zostaną e-usługi dla pacjentów m.in.: e-rejestracja, e-dokumentacja, e-ankieta, e- test, e-dzienniczek, zamawianie recept online. Zwiększona będzie też dostępność do kart zdrowia dla pacjentów i lekarzy.

W ramach realizacji przedsięwzięcia zakupiony został już m.in. sprzęt komputerowy, sprzęt sieciowy, serwery z systemem operacyjnym, skanery, oprogramowanie, macierze pamięci masowej, oprogramowanie do wykonania kopii zapasowej. Planowana data zakończenia prac to 30 czerwca 2023 r.

Całkowita wartość projektu E-zdrowie wynosi 3.163.190,58 zł, w tym kwota dofinansowania to 2.688.711,99 zł. Realizacja przedsięwzięcia dofinansowana jest ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020.