Autor: Vitalii Yermolych | Data publikacji: 25 Sierpnia 2022

XLV Sesja Rady Miasta Ełku

25 Sierpnia 2022, Autor: Vitalii Yermolych

W środę 31 sierpnia 2022 r. o godz. 9.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Ełku odbędzie się XLV zwyczajna sesja Rady Miasta jako posiedzenie w trybie hybrydowym (w sali sesyjnej osobiście lub w formie telekonferencji z użyciem systemu eSesja). Sesja będzie transmitowana na żywo w Internecie.

Proponowany porządek obrad:

1. Otwarcie sesji, stwierdzenie prawomocności obrad.

2. Zatwierdzenie porządku obrad.

3. Sprawozdanie z działalności Prezydenta Miasta Ełku za okres między sesjami.

4. Podjęcie uchwały w sprawie zmian w budżecie miasta Ełku na 2022 rok.

5. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta Ełku.

6. Podjęcie uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie określenia zasad udzielania i rozmiaru obniżek tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych nauczycielom, którym powierzono stanowisko kierownicze w szkołach (zespołach szkół), przedszkolach i placówkach oświatowych, zasad zwalniania ich od obowiązku realizacji tych zajęć oraz tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć nauczycieli nie wymienionych w art. 42 ust. 3 - Karty Nauczyciela.

7. Podjęcie uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie ustalenia czasu bezpłatnego nauczania, wychowania i opieki oraz wysokości opłat za korzystanie z wychowania przedszkolnego w przedszkolach publicznych.

8. Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia wysokości opłaty w miejskich żłobkach w Ełku.

9. Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia oprocentowania przy sprzedaży lokalu mieszkalnego na rzecz najemcy.

10. Podjęcie uchwały w sprawie przystąpienia do sporządzenia Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Ełku

11. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „Ełk-­Obwodnica Północna IV".

12. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie porozumienia międzygminnego.

13. Podjęcie uchwały w sprawie nadania nazwy ulicy.

14. Podjęcie uchwały w sprawie „Programu Ochrony Środowiska Miasta Ełku na lata 2022-2025".

15. Podjęcie uchwały w sprawie zlecenia Komisji Rewizyjnej kontroli w zakresie legalności sprawowania mandatu przez radną Rady Miasta Ełku.

16. Interpelacje i zapytania radnych.

17. Oświadczenia i wolne wnioski.

18. Zakończenie obrad.

Sesje Rady Miasta Ełku w kadencji samorządowej 2018-2023 można obejrzeć na żywo w Internecie na kanale YouTube Rada Miasta Ełku