Autor: Joanna Kowalewska | Data publikacji: 19 Października 2022

Badania Klimatu Rowerowego. Oceń, jak jeździ się po naszym mieście

19 Października 2022, Autor: Joanna Kowalewska

Ruszyło coroczne badanie Klimatu Rowerowego, w którym można ocenić jak jeździ się rowerem po naszym mieście. Badanie realizowane jest przez Polską Unię Mobilności Aktywnej, a wyniki umożliwią stworzenie Rankingu Miast Przyjaznych Rowerzystom.

Jak często korzystasz z roweru? Czy jazda rowerem w Ełku sprawia ci radość czy jest raczej źródłem stresów? To tylko niektóre z pytań, na które można odpowiedzieć w corocznym Badaniu Klimatu Rowerowego.

Badania Klimatu Rowerowego są próbą zebrania opinii o jakości warunków korzystania z roweru w Polsce, a realizowane są przez Polską Unię Mobilności Aktywnej (PUMA) od 2018 roku.

Ankietę można wypełnić na stronie www.rowerowyklimat.pl.

Aby miasto Ełk było brane pod uwagę w badaniu musi zostać spełniony minimalny próg 200 ankiet. Jedna osoba może wypełnić formularz tylko raz.

Wyniki badania oraz raporty dla poszczególnych gmin zostaną opublikowane w maju 2023 roku. Wyniki umożliwią stworzenie Rankingu Miast Przyjaznych Rowerzystom, czyli wielowymiarowego obrazu sytuacji osób korzystających z rowerów w poszczególnych miastach w Polsce, dając możliwość wsparcia argumentów na rzecz poprawy warunków jazdy i jakości przestrzeni publicznych.