Autor: Joanna Kowalewska | Data publikacji: 25 Października 2022

6,5 mln zł rządowego wsparcia dla Ełku

25 Października 2022, Autor: Joanna Kowalewska

Miasto Ełk otrzyma 6,5 mln zł dofinansowania w ramach rządowego wsparcia samorządów. W ełckim ratuszu odbyła się wczoraj (24 października) konferencja, podczas której oficjalnie przekazano promesy włodarzom Gmin Powiatu Ełckiego. W przekazaniu wzięli udział m.in. Poseł na Sejm RP Wojciech Kossakowski, Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki oraz przedstawiciele samorządów Powiatu Ełckiego.

W życie weszła rządowa ustawa, która przewiduje dodatkowe pieniądze dla samorządów z przeznaczeniem na bieżące wydatki lub inwestycje. Kwota dofinansowania samorządów z województwa warmińsko-mazurskiego wynosi ok. 500 mln zł.

Wczoraj (24 października) w Urzędzie Miasta Ełku odbyło się spotkanie, w którym uczestniczyli m.in. Poseł na Sejm RP Wojciech Kossakowski, Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki, Prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz, Starosta Ełcki Marek Chojnowski, a także wójtowie i przedstawiciele gmin Powiatu Ełckiego. Podczas spotkania zostały przekazane samorządom promesy potwierdzające przyznanie środków przez rząd.

Miasto Ełk otrzymało promesę w wysokości ponad 6 555 142 zł. Środki zostaną przeznaczone na bieżące wydatki związane z codziennym funkcjonowaniem miasta (m.in. oświetlenie czy energia cieplna) i zasilą budżet 2023 roku.