Autor: Magdalena Łuba | Data publikacji: 25 Października 2022

Ełcki projekt kontenera sanitarnego w II etapie konkursu „Sportowo Kulturalnie Lokalnie”

25 Października 2022, Autor: Magdalena Łuba

Miasto Ełk zakwalifikowało się do II etapu konkursu Fundacji Lotto im. H. Konopackiej w ramach programu „Sportowo Kulturalnie Lokalnie”. To mieszkańcy mogą zdecydować w głosowaniu czy projekt kontenera sanitarnego na plaży miejskiej przy ul. Parkowej otrzyma dofinansowanie.

Ełcki projekt przeszedł pierwszy etap i został wybrany z spośród tysięcy zgłoszonych pomysłów. W drugim etapie bierze udział 5 projektów z województwa warmińsko-mazurskiego.

Przedmiotem inwestycji będzie postawienie kontenera sanitarnego na plaży miejskiej przy ul. Parkowej, zarządzanej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ełku.

Obiekt oprócz funkcji sanitarnych (toalet) będzie spełniał również funkcję socjalną (szatnia, przebieralnia ratowników wodnych). Kontener będzie posiadał dwie toalety damskie, dwie toalety męskie oraz pokój socjalny.

Z obiektu będą korzystać głównie mieszkańcy i turyści. Plaża jest chętnie odwiedzana przez rodziny z dziećmi oraz zwolenników rekreacji na świeżym powietrzu. W okresie letnim

z pomieszczenia sanitarnego będą korzystać mieszkańcy, turyści, ratownicy wodni. W okresie zimowym będzie to miejsce spotkań ełckich morsów.

Drugi etap konkursu wymaga zaangażowania mieszkańców Ełku oraz innych osób korzystających z promenady i plaży miejskiej przy ul. Parkowej.

By wziąć udział w loterii i oddać głos na ełcki projekt należy:

•          Kupić dowolny produkt LOTTO za min.1 zł i odebrać kupon promocyjny.

•          Wejść na stronę www.gramywygrywamy.pl

•          Wprowadzić swój adres e-mail, wyrazić obowiązkowe zgody na przystąpienie

do loterii, zagłosować do 20 listopada 2022 roku na ełcki projekt Budowa kontenera sanitarnego i sprawdzić od razu czy wygrałeś

Oddając głos na ełcki projekt budowy kontenera sanitarnego można wygrać:

•          1 z 25 piłek Adidas Rihla 2022 z autografem Roberta Lewandowskiego

•          1 z 25 koszulek 4F X RL9 z autografem Roberta Lewandowskiego

•          1 z 300  kart podarunkowych 4F 400 zł

Wartość projektu to prawie 106 400 tys. zł. Maksymalna kwota dofinansowania ze środków Fundacji Lotto może wynieść nawet 80 % (ok. 85 tys. zł) i będzie uzależniona od wyników konkursu. Termin realizacji projektu: do 15 maja 2023 r.