Autor: Miasto Ełk | Data publikacji: 13 Listopada 2015

Zakończył się remont Gimnazjum nr 2

13 Listopada 2015, Autor: Miasto Ełk

Inwestycja obejmująca kompleksowy remont w budynkach Gimnazjum nr 2 oraz sali gimnastycznej rozpoczęła się w okresie wakacyjnym.

Zakres prowadzonych robót obejmował m.in. remont pomieszczeń sal i korytarzy w budynku głównym (3 piętra), skrzydle bocznym (2 piętra) oraz sali gimnastycznej. W ramach inwestycji zostały również wyposażone remontowane pomieszczenia.

Prace remontowe polegały na odnowieniu i malowaniu ścian, remoncie podłóg i sanitariatów. Wymieniona została stolarka drzwiowa i okienna. W niektórych pomieszczeniach postawiono również dodatkowe ścianki działowe. W budynku wykonane zostały także instalacje: wodno – kanalizacyjna i centralnego ogrzewania. Pojawiło się też nowe oświetlenie i sieć LAN.

W sali gimnastycznej, oprócz remontu podłóg i ścian wykonana została również wentylacja. Na terenie wokół budynków Gimnazjum nr 2 została wykonana nowa nawierzchnia z kostki betonowej. Przebudowano też ogrodzenie.

Łączny koszt prowadzonych prac to ok 710 tys. zł.

Remont wykonany został w związku z przeniesieniem Gimnazjum nr 2 w Ełku z budynku przy ul. Kilińskiego 48 do obiektów położonych przy ul. Koszykowej 1. Wcześniej mieścił się tam Zespół Szkół nr 3 im. Jana i Hieronima Małeckich w Ełku.