Autor: Radosław Nasalski | Data publikacji: 29 Listopada 2022

Wykaz nieruchomości gruntowej niezbudowanej położonej w Ełku przy ul. Stoczniowej, w obszarze Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. przeznaczonej do sprzedaży w drodze przetargu pod zabudowę produkcyjną

29 Listopada 2022, Autor: Radosław Nasalski

Prezydent Miasta Ełku
działając na podstawie art. 35 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (t.j. Dz. U. z 2021 r., poz. 1899 oraz z 2022 r. poz. 1846 i 2185)
podaje do publicznej wiadomości
iż w siedzibie tut. Urzędu przy ul. marsz. J. Piłsudskiego 4 w dniach 29.11.2022 r. - 20.12.2022 r. wywieszono na tablicy ogłoszeń (I piętro) wykaz nieruchomości gruntowej niezabudowanej, położonej w Ełku przy ul. Stoczniowej, oznaczonej w operacie ewidencji gruntów obrębu 2 miasta Ełk nr 2867/3 o powierzchni 3,0167 ha, uregulowanej w księdze wieczystej OL1E/00040629/0, przeznaczonej do sprzedaży w drodze przetargu.
Według operatu ewidencji gruntów nieruchomość nr 2867/3 oznaczona została jako użytek gruntowy „R” - grunty orne klasy IVb. Kształt działki nieregularny, rzeźba terenu ogólnie równa. Nieruchomość niezabudowana, niezagospodarowana, porośnięta trawą i krzewami. Dojazd do nieruchomości bezpośredni z ulicy Stoczniowej.
Uzbrojenie w pasie drogowym ulicy Stoczniowej – sieć elektroenergetyczna, sieć kanalizacji deszczowej, sieć kanalizacji sanitarnej, sieć wodociągowa, sieć teletechniczna.
Zgodnie z obowiązującym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego miasta "Ełk - Podmiejska", dla terenu ograniczonego ulicą Przemysłową, ulicą Suwalską, od wschodu i południa granicą miasta Ełk, zatwierdzonym uchwałą nr XX/187/08 Rady Miasta Ełku z dnia 29 stycznia 2008 roku, ogłoszoną w Dzienniku Urzędowym Województwa Warmińsko-Mazurskiego nr 49 z dnia 31 marca 2008 roku, poz. 1020, nieruchomość położona na terenie obrębu 2 miasta Ełku, oznaczona w operacie ewidencji gruntów numerem 2867/3 objęta jest ustaleniami kwartału oznaczonego na rysunku planu symbolem PS-2 – strefa produkcyjna i produkcyjno-usługowa.
Ww. działka nie jest położona na obszarze rewitalizacji ani na obszarze Specjalnej Strefy Rewitalizacji w myśl ustawy z dnia 9 października 2015 r. o rewitalizacji (Dz. U. z 2021 r., poz. 485 z późn. zm).
Cena nieruchomości 3.110.050,00 zł netto. Do ceny uzyskanej w przetargu zostanie doliczony VAT według stawki obowiązującej w dniu zawarcia umowy sprzedaży.
Nabywca zlokalizuje na nieruchomości inwestycje przeznaczone do prowadzenia innowacyjnej działalności lub świadczenia innowacyjnych usług (innowacje jako proces polegający na przekształceniu istniejących możliwości w nowe idee i wprowadzenie ich do praktycznego zastosowania). Definicja innowacji wg podręcznika Oslo Manual: Innowacja jest to wdrożenie nowego lub istotnie ulepszonego produktu (wyrobu lub usługi), nowego lub istotnie ulepszonego procesu, nowej metody marketingu lub nowej metody organizacji w zakresie praktyk biznesowych, organizacji miejsca pracy bądź relacji ze środowiskiem zewnętrznym.
Warunkiem jest również utworzenie nowych miejsc pracy oraz posiadanie decyzji o wsparciu wydanej przez Suwalską Specjalną Strefę Ekonomiczną S.A. na nieruchomość będącą przedmiotem sprzedaży.
W związku z tym, iż przedmiotowa nieruchomość objęta jest granicami Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej:
  • nabywca będzie związany postanowieniami regulaminu Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A.,
  • Suwalskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej S.A. przysługiwać będzie prawo pierwokupu nieruchomości,
  • przedsiębiorcy mogą skorzystać z ulgi podatkowej na podstawie decyzji o wsparciu nowej inwestycji w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.
Bliższych informacji w przedmiotowych sprawach udzieli SSSE Podstrefa Ełk, ul. A. Mickiewicza 15, tel. 87 6106272.
Wykaz nieruchomości przeznaczonej do sprzedaży zamieszczony został na stronie internetowej Urzędu Miasta Ełku oraz w Biuletynie Informacji Publicznej.
Dodatkowych informacji w przedmiotowej sprawie udziela Wydział Planowania Przestrzennego i Gospodarki Nieruchomościami w Urzędzie Miasta Ełku pok. 234, tel. 87 7326232, 877326119, 877326236.

ZASTĘPCA PREZYDENTA MIASTA
Mirosław Hołubowicz