Autor: Miasto Ełk | Data publikacji: 18 Grudnia 2015

Nowe siłownie zewnętrzne w Ełku

18 Grudnia 2015, Autor: Miasto Ełk

Budowa dwóch kolejnych siłowni terenowych jest przedsięwzięciem realizowanym z myślą o mieszkańcach naszego miasta. Coraz więcej osób stawia na aktywność fizyczną i chętnie korzysta z dostępnej infrastruktury sportowej.

Jedna z nowych siłowni zewnętrznych będzie dostępna przy promenadzie ełckiej na terenie Szkoły Podstawowej nr 7 przy ul. Kilińskiego. Zakres robót obejmuje m.in.: dostawę i montaż urządzeń: prasa nożna, motyl, wyciskanie siedząc, wyciąg górny, wioślarz, rower, chodziarz, wyciskanie siedząc, zestaw Workout. Wykonane zostanie też oświetlenie terenu. Zainstalowane zostaną tam dwie latarnie LEDowe.

Druga siłownia usytuowana zostanie na terenie parku sportowego przy rzece. Ełczanie będą mogli ćwiczyć na trzech nowych zestawach: orbitrek – pylon - wyciskanie siedząc, twister – pylon – pajacyk oraz wahadło – pylon - wioślarz.

Na terenie obu siłowni zamontowane będą też tablice informacyjne z regulaminem. Korzystanie z urządzeń będzie nieodpłatne. Koszt wyposażenia dwóch siłowni to kwota ok. 123 tys. zł.