Autor: Miasto Ełk | Data publikacji: 16 Grudnia 2015

Ełczanin Jerzy Filipek "Animatorem Roku 2015"

16 Grudnia 2015, Autor: Miasto Ełk

Uroczyste wręczenie dyplomów „Animatora Roku 2015" odbyło się 10 grudnia w Centrum Olimpijskim w Warszawie, podczas III Ogólnopolskiej Konferencji Programu Nasz Orlik.

W konkursie o tytuł „Animatora Roku 2015" zmagali się Animatorzy z całej Polski, którzy w tym roku brali udział w edycji projektu „Animator – Moje Boisko Orlik 2012".

Podczas konferencji już po raz trzeci Fundacja Rozwoju Kultury Fizycznej nagrodziła najlepszych animatorów z kraju. 22 zwycięzców zostało wyłonionych w kilku kategoriach: najlepsza praca z wybranymi grupami priorytetowymi (seniorzy, przedszkolaki, osoby niepełnosprawne, kobiety, rodziny), praca na rzecz rozwoju społeczności lokalnej oraz współpraca z mediami.

Tytuł Animatora Roku 2015 w kategorii „Innowacja w uspołecznieniu Orlika" otrzymał ełczanin Jerzy Filipek. Animator z Orlika przy Szkole Podstawowej nr 5 w Ełku oraz trener Ełckiego Klubu Sportowego Szczypiorniak.

Jerzy Filipek dzięki zrealizowanym działaniom sprawił, że Orlik stał się miejscem ważnym dla społeczności lokalnej. Jedną z inicjatyw działania był projekt „Dopalaj ze Szczypiorniakiem na Orliku". Wspólnie z zawodnikami Ełckiego Klubu Sportowego Szczypiorniak, Policją, Sanepidem i Urzędem Miasta przy wsparciu Domu Ełckiego Morusiewicz udało się zainteresować grupę dzieci i młodzieży problematyką dopalaczy. Połączenie zajęć z elementami piłki ręcznej i pogadanek tematycznych wzbudziło duże zainteresowanie wśród ełczan.

Konferencja była też okazją do podsumowania najważniejszych wydarzeń jakie miały miejsce w tym programie w 2015 roku. Z danych statystycznych wynika, że Orliki odwiedziło ponad 28 mln osób – dzieci, młodzieży i dorosłych. To aż 4 542 194 osób więcej niż w 2014 roku.