Autor: M.S. | Data publikacji: 23 Stycznia 2023

Bezpieczne ferie w mieście

23 Stycznia 2023, Autor: M.S.

Uczniowie naszego województwa w poniedziałek 23 stycznia rozpoczęci ferie zimowe. W naszym mieście wypoczywać będzie łącznie 9315 uczniów. Bez względu na formę wypoczynku priorytetem jest bezpieczeństwo.

W okresie od 23 stycznia do 5 lutego w naszym województwie uczniowie będą korzystać z zimowego wypoczynku. Z ełckich szkół prowadzonych przez miasto na ferie zimowe uda się 5431 uczniów, zaś ze szkół i placówek podległych Staroście Ełckiemu 3884 uczniów.

Z inicjatywy miejskich jednostek, dzieci i młodzież mogą skorzystać z oferty zorganizowanych form wypoczynku. Ofertę spędzenia czasu wolnego przygotowały:

- MOSiR,

- Ełckie Centrum Kultury wraz ze Szkołą Artystyczną,

- Biblioteka Miejska,

- Muzeum Historyczne w Ełku,

- Ełckie Stowarzyszenie Ekologiczne wraz z Centrum Edukacji Ekologicznej.

Więcej informacji dotyczących szczegółów dostępnych jest na stronie: https://www.elk.pl/aktualnosci-wpis/6623/ferie-w-miescie

Idąc śladem znanej zasady „Ruch to zdrowie”, zachęcamy do odwiedzenia ełckich obiektów sportowych. Harmonogramem pracy obiektów MOSiR w trakcie ferii zimowych, w tym Parku Wodnego i Lodowiska dostępny jest na stronie: http://mosir.elk.pl/52630-2/

Rezerwacji pobytu na lodowisku można dokonać pod numerem telefonu  669 111 818  w godzinach pracy lodowiska.

Na czas ferii zimowych Kino ECK także przygotowało ofertę seansów dla dzieci i młodzieży, którzy chcieliby wykorzystać wolny czas na wizytę w kinie.

Bezpieczeństwo dzieci w czasie ferii

Pamiętajmy, że niezależnie od formy spędzania czasu wolnego, najważniejsze jest bezpieczeństwo dzieci. Zatroszczmy się o przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa. Nie pozostawajmy obojętni, dostrzegając sytuacje, które potencjalnie mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia najmłodszych mieszkańców naszego miasta.

Nie zapominajmy o ważnej roli, jaką odgrywają elementy odblaskowe. Wcześnie zapadający zmrok sprawia, że często jako uczestnicy ruchu drogowego jesteśmy słabo widoczni. Posiadanie odblasków poprawia naszą widoczność, przekładając się bezpośrednio na bezpieczeństwo przemieszczania się.

Dla tych, którzy podczas feryjnego wypoczynku będą mieli okazje korzystać z zimowych sportów, przypominajmy o elementach ochrony. Podczas białego szaleństwa na stoku zdarzają się urazy, dlatego w sposób szczególny zadbajmy o posiadanie kasków, odgrywających priorytetową rolę w ochronie głowy ich następstwami.

Jeżeli warunki atmosferyczne spowodują, że zbiorniki wodne pokryją się lodem, zachowajmy się odpowiedzialnie, nie wchodząc na lodową taflę.

Dla wszystkich uczniów naszego miasta przebywających na feriach, życzymy dobrego humoru i aktywnego wykorzystania czasu wolnego, aby po powrocie do szkolnych ławek mogli mile wspominać zimowy wypoczynek.