Autor: M.S. | Data publikacji: 10 Lutego 2023

Odnowiona hala już oficjalnie otwarta

10 Lutego 2023, Autor: M.S.

Od dzisiaj (10 lutego) mieszkańcy Ełku mogą korzystać z hali im. Leszka Błażyńskiego przy ulicy Armii Krajowej 16. W oficjalnym otwarciu uczestniczył m.in. Tomasz Andrukiewicz prezydent Ełku, syn patrona nowej hali, ełccy parlamentarzyści oraz zaproszeni goście.

Dziś zrewitalizowana dawna hala bokserska przy ulicy Armii Krajowej 16 została oficjalnie otwarta i udostępniona dla ełczan i turystów, którzy będą mogli uczestniczyć w wydarzeniach kulturalnych, społecznych, sportowych oraz w wielu inicjatywach, aktywizujących lokalną społeczność.

Budynek został poddany rewitalizacji i termomodernizacji. Inwestycja polegała na renowacji sali i nadaniu jej nowych funkcji: społecznej, edukacyjnej oraz kulturalnej. Całkowita wartość projektu wyniosła 2 989 518,57 zł, zaś na jego realizację miasto pozyskało dofinansowanie w wysokości 2 124 598,91 zł. Więcej o projekcie na: https://www.elk.pl/aktualnosci-wpis/6705/dawna-sala-bokserska-dzis-nowym-miejscem-aktywnosci-elczan

Prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz podczas oficjalnego otwarcia wręczył akt przekazania hali Pani Anecie Werla Dyrektor Ełckiego Centrum Kultury. To właśnie ECK będzie zarządzać budynkiem.

Prezydent życzył, aby hala tętniła życiem, stała się miejscem spotkań, wymiany myśli, rozwijania zainteresowań i pasji. Aby klimat życzliwości i dialogu towarzyszył ludziom, spotykającym się w nowo otwartym budynku, w celu współdziałania z korzyścią dla całego naszego miasta.

W oficjalnym otwarciu uczestniczyli parlamentarzyści, przedstawiciele miejskich instytucji, stowarzyszeń i mediów. Obecny był również syn Leszka Błażyńskiego (patrona hali), wybitnego boksera, ełczanina, dwukrotnego, brązowego medalisty igrzysk olimpijskich w boksie, mistrza i wicemistrza Europy, dwukrotnego mistrza Polski.

Uroczystość uświetnił koncert Kamila Skorupskiego i Artura Raczkowskiego.

Jeszcze dziś w programie otwarcia hali:

15:00 Prezentacja sprzętu VR

16:00 Prezentacja sprzętu VR

17:00 Prezentacje umiejętności zawodników Miejskiego Klubu Bokserskiego Mazur Ełk – trener Tadeusz Biryło

18:00 Projekcja filmu „Underdog” (bezpłatne wejściówki dostępne w kasie ECK)

Na cały weekend ECK zaplanowało szereg propozycji dla mieszkańców: http://eck.elk.pl/wydarzy/otwarcie-hali-im-leszka-blazynskiego-przy-ul-armii-krajowej-16/