Autor: M.S./ (PS) | Data publikacji: 14 Marca 2023

Ełcki samorząd po raz kolejny dofinansuje UWM

14 Marca 2023, Autor: M.S./ (PS)

Dzięki wsparciu finansowemu pochodzącemu z budżetu miasta w wysokości 225 tys. złotych, studenci kierunku pielęgniarstwo ełckiej filii UWM w Olsztynie zyskają nowe wyposażenie pracowni genetyki, mikrobiologii i parazytologii.

Miasto Ełk na podstawie ustawy o szkolnictwie wyższym i nauce w oparciu o umowę zawartą 15 lutego 2023 r., przekaże Uniwersytetowi Warmińsko -Mazurskiemu w Olsztynie – Filii w Ełku, dotację celową w wysokości 225 222,00 zł.

Dotacja zostanie przeznaczona na sfinansowanie zakupu wyposażenia pracowni genetyki, mikrobiologii i parazytologii, niezbędnej do prowadzenia zajęć na kierunku pielęgniarstwo na poziomie studiów pierwszego stopnia, prowadzonych w trybie stacjonarnym.

Studia pierwszego stopnia na kierunku pielęgniarstwa funkcjonuje na ełckiej filii UWM w Olsztynie od roku akademickiego 2020/2021.

W bieżącym roku akademickim na kierunku pielęgniarstwo na UWM w Olsztynie – Filii w Ełku studiuje 71 osób.

Środki pochodzą w całości w budżetu Miasta Ełku.