Autor: Miasto Ełk | Data publikacji: 20 Listopada 2015

Jesienne preludium w Ełku

20 Listopada 2015, Autor: Miasto Ełk

W programie koncertu znajdują się dzieła kompozytorów, takich jak Jan Sebastian Bach, George Gershwin, Sergiusz Rachmaninow czy Astor Piazzolla oraz wielu innych. Wszystkie utwory wykonane zostaną na akordeonie i klarnecie.

Te dwa instrumenty pojawiają się w różnych gatunkach muzycznych. Często kojarzone są wspólnie w muzyce klezmerskiej czy ludowej, a tak od siebie oddalone w jazzie i muzyce klasycznej.

Koncert „Jesienne preludium" to synteza obu instrumentów udowadniająca, że mogą one wspólnie zaistnieć również w najbardziej skrajnych gatunkach i stylach, dając powiew świeżości w znanych arcydziełach muzyki.

Koncert ten stanowi jednocześnie spotkanie dwóch braci, którzy po wielu latach kariery solistycznej wracają do rodzinnego miasta i na nowo rozpoczynają wspólne muzykowanie.

Więcej na: www.eck.elk.pl

jesienne_preludium_plakat