Autor: Magdalena Nowikowska | Data publikacji: 24 Marca 2023

Wyłącz światło na godzinę

24 Marca 2023, Autor: Magdalena Nowikowska

W ramach akcji „Godzina dla Ziemi WWF” w sobotę (25 marca) 2023 r. w godz. 20.30.-21.30 na miejskich obiektach zostaną wyłączone iluminacje świetlne. Zachęcamy mieszkańców do przyłączenia się do inicjatywy i wyłączenia na godzinę światła w swoich mieszkaniach i domach.

W każdą ostatnią sobotę marca na całym świecie odbywa się akcja „Godzina dla Ziemi WWF”. Za sprawą tej inicjatywy, w symbolicznym geście troski o przyszłość naszej planety, w wielu domach, biurach, budynkach czy obiektach publicznych, na jedną godzinę gaszone jest światło

Miasto Ełk co roku angażuje się w akcję. W związku z tym 25 marca (sobota) w godz. 20.30-21.30 zostanie wyłączone oświetlenie na następujących obiektach publicznych:

• budynki Urzędu Miasta Ełk przy ul. Piłsudskiego 2 i 4,
  • budynek przy ul. Małeckich 3,
  • budynek Ełckiego Centrum Kultury,
  • budynek Szkoły Artystycznej,
  • Wieża Ciśnień,
  • kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa,
  • katedra pw. św Wojciecha,
  • most drogowy na ul. Zamkowej,
  • most pieszo-rowerowy na rzece Ełk.

Mieszkańcy mogą wesprzeć inicjatywę poprzez zgaszenie światła na jedną godzinę w domach i mieszkaniach.

Przypominamy, że w nocy z 25 na 26 marca przypada zmiana czasu z zimowego na letni. Zegarki przestawiamy z godziny 2.00 na 3.00 czyli o godzinę do przodu. Będziemy spać krócej, a dzień będzie dłuższy.