Autor: Miasto Ełk | Data publikacji: 05 Października 2015

963 pierwszoklasistów złoży ślubowanie

05 Października 2015, Autor: Miasto Ełk

Pierwsze ślubowania i pasowania na pierwszaków odbyły się 2 października w Szkole Podstawowej nr 5 im. Marii Konopnickiej na osiedlu Jeziorna. Uczestniczyło w nim 146 najmłodszych uczniów ze wszystkich siedmiu I klas. To ważny i wyjątkowy dzień dla naszych pierwszoklasistów, ich wychowawców i rodziców. Uczniowie składając uroczystą przysięgę na sztandar szkoły zobowiązali się dbać o dobre imię szkoły i rzetelnie wywiązywać się z uczniowskich obowiązków.

Uroczystości związane z przyjęciem najmłodszych dzieci do społeczności szkolnej tradycyjnie stały się okazją do promocji zdrowego odżywiania. Prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz podczas spotkań z dziećmi przekazuje im upominki, w tym m.in. pudełka śniadaniowe ze specjalnymi etykietkami, na których widnieje logo miasta i hasło przypominające o śniadaniu. Przedsięwzięcie to ma uświadomić dzieciom i rodzicom jak ważne jest zjedzenie drugiego, zdrowego posiłku, który dostarczy energii do aktywnego uczestniczenia w zajęciach szkolnych oraz oczywiście do zabawy z nowymi koleżankami i kolegami ze szkoły.

Kolejne ślubowania i pasowania planowane są do końca miesiąca w szkołach podstawowych: nr 2 im. I Dywizji Tadeusza Kościuszki, nr 3 im. Henryka Sienkiewicza, nr 4 im. prof. Władysława Szafera, nr 6 im. Macieja Rataja, nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi oraz nr 9 im. Jana Pawła II.

W tym roku ślubowanie złoży 963 uczniów w 42 pierwszych klasach.

IMG_8216IMG_8221IMG_8225IMG_8236IMG_8237IMG_8239IMG_8263IMG_8269IMG_8274IMG_8278