Autor: Miasto Ełk | Data publikacji: 18 Listopada 2015

Ocalić wrota Ełku

18 Listopada 2015, Autor: Miasto Ełk

Wśród licznych budynków znajdujących się w centrum Ełku jest wiele przedwojennych kamienic, które są w ostatnich latach poddawane renowacji. W wyniku tych działań bezpowrotnie znikają piękne, często ręcznie rzeźbione, a czasem też już mocno zniszczone, unikalne drzwi wejściowe do tych budynków.

Zwracają one uwagę kunsztem wykonania oraz starannością, choć ząb czasu dał im się we znaki. Drzwi te nadają niepowtarzalny klimat nie tylko budynkom, do których należą, ale przede wszystkim dla Ełku.

Celem projektu jest promowanie Ełku jako zabytkowego miasta z ciekawymi obiektami i interesującą historią oraz zwrócenie uwagi na starą i przemijającą architekturę.

Dariusz Gajko - specjalizuje się w fotografii portretowej, mody, architektury. Pierwszy raz z ciemnią zetknął się 20 lat temu, a od 10 lat fotografowanie stało się pasją i nieodłączną częścią jego życia.

Więcej na: www.eck.elk.pl

ocalic_wrota_elku_plaakat