Autor: Miasto Ełk | Data publikacji: 29 Września 2015

„Szkoła w działaniu”

29 Września 2015, Autor: Miasto Ełk

Gimnazjum nr 2 to szkoła z aspiracjami, otwarta na nowe pomysły i przedsięwzięcia, które podnoszą jakość pracy placówki. Jedną z aktualnie realizowanych inicjatyw jest udział w unijnym projekcie Erasmus + pn. „Szkoła w działaniu". Jego uczestnikami są nauczyciele, a docelowym odbiorcą uczeń. Szkolenia będą trwały do końca 2015 r., natomiast projekt kończy się 31 maja 2016 r.

Tytuł projektu „Szkoła w działaniu", został zaproponowany przez nauczycieli gimnazjum i odnosi się do nieustającego dążenia placówki do podnoszenia poziomu kwalifikacji kadry i tym samym podnoszenia jakości pracy szkoły.

Celem projektu jest utworzenie w Gimnazjum nr 2 klasy językowej i nadanie szkole imienia. Aby zrealizować te przedsięwzięcia wybrani nauczyciele biorą m.in. udział w szkoleniach w Polsce i za granicą, np. w Malcie, Londynie i Dublinie. Szkolenia te dotyczą języków obcych i metod pracy z uczniem. Każdy uczestnik ma zróżnicowany zakres szkolenia, długość kursu.

- Uczestnictwo w tegorocznym projekcie i specjalistycznych szkoleniach językowych z pewnością zaowocuje w kolejnych latach działalności szkoły. Zdobyte przez nauczycieli umiejętności i kwalifikacje bezpośrednio przełożą się na jakość i poziom kształcenia. Ważne jest to, że korzyści z tego projektu odniosą głównie uczniowie naszego gimnazjum, ponieważ otwieranie młodzieży na porozumiewanie się językiem obcym, na inną kulturę i poszerzanie horyzontów myślowych to ważne aspekty naszych aktualnych działań – powiedziała Katarzyna Kowalska, koordynator projektu.

11825983_10207520172504049_4940048919784279617_nfotWP_20150730_004