Autor: Izabela Kołowska | Data publikacji: 29 Maja 2023

Kręć kilometry na rowerze dla swojego miasta!

29 Maja 2023, Autor: Izabela Kołowska

MOSiR Ełk zaprasza do wzięcia udziału w Ogólnopolskiej Rywalizacji o „Puchar Rowerowej Stolicy Polski”. Konkurs odbędzie się w dniach 1-30 czerwca 2023 roku. Wystarczy pobrać aplikację i jeździć rowerem.

Rusza kolejna edycja Ogólnopolskiej Rywalizacji o „Puchar Rowerowej Stolicy Polski”. Konkurs trwa od 1 do 30 czerwca 2023 r.

Zasady rywalizacji są proste – rowerzyści pobierają specjalnie stworzoną przez Bydgoszcz na potrzeby rywalizacji darmową aplikację, która rejestruje trasy i ich długości. Uczestnik sam decyduje, dla którego z miast „kręci kilometry”. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu użytkownicy przyczyniają się do masowego wdrażania idei „Smart City”. A co najważniejsze, akcja motywuje mieszkańców do zdrowej sportowej rywalizacji i wspólnej zabawy propagującej aktywny tryb życia.

Udział w zabawie jest dla uczestników całkowicie bezpłatny.

Miasto, które wygra rywalizację otrzyma przechodni „Puchar Rowerowej Stolicy Polski”. W przypadku wygranej trzy razy z rzędu, Puchar zostaje na stałe w posiadaniu danego miasta.

Wybór Miasta, stowarzyszenia, związku lub obszaru metropolitarnego nie jest uzależniony od miejsca, w którym dokonywane są przejazdy.

Aplikacja działa na terenie całego świata, dlatego uczestnik przebywający poza granicami kraju również może przystąpić do Projektu wybierając jednocześnie Organizatora Lokalnego.

Linki do pobrania aplikacji oraz więcej in formacji na http://mosir.elk.pl/imprezy/rowerowa-stolica-polski-4/