Autor: PSK | Data publikacji: 20 Czerwca 2023

PNT zasilane słońcem

20 Czerwca 2023, Autor: PSK

Miasto wyłoniło wykonawcę prac na wykonanie fotowoltaiki zasilającej budynek Parku Naukowo- Technologicznego, darmową energią elektryczną wytwarzaną z promieni słonecznych.

W dniu 14 czerwca 2023 r. Miasto Ełk podpisało umowę z wykonawcą prac polegających na zaprojektowaniu, wykonaniu, uruchomieniu i przeprowadzeniu procedury włączenia do sieci OSD instalacji PV o mocy max. 50 kWp służącej do zasilania energią elektryczną budynku Parku Naukowo-Technologicznego.

Panele zostaną zamontowane na konstrukcji wsporczej, wolnostojącej na gruncie przy budynkach Parku Naukowo-Technologicznym. Z przeprowadzonej analizy wynika, że całą wyprodukowaną energię z paneli fotowoltaicznych Park spożytkuje na swoje potrzeby na bieżąco bez dodatkowych kosztów magazynowania. Obniżenie poborów energii przyniesie oszczędności sięgające około 11%.

Prace zostaną wykonane na terenie czynnego PNT.

Planowany termin zakończenia prac: do 2 września 2023 r.

Wartość wykonanych prac: 227 304 zł