Autor: Izabela Kołowska | Data publikacji: 26 Lipca 2023

Powiatowe Obchody Święta Policji

26 Lipca 2023, Autor: Izabela Kołowska

Dzisiaj, 26 lipca na placu Jana Pawła II w Ełku odbyły się Powiatowe Obchody Święta Policji, które przypada 24 lipca. Podczas apelu wręczone zostały awanse, odznaczenia i wyróżnienia zasłużonym funkcjonariuszom. W uroczystości uczestniczył m.in. prezydent Ełku.

Święto Policji przypada 24 lipca. Powiatowe obchody w Ełku odbyły się dzisiaj na Placu Jana Pawła II. Policjanci otrzymali: 2 odznaki „Zasłużony Policjant, 21 awansów na wyższe stopnie oraz 4 wyróżnienia.

W uroczystości wzięli udział m.in.: Artur Henryk Chojecki - Wojewoda Warmińsko-Mazurski, poseł na sejm Wojciech Kossakowski, I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Arkadiusz Sylwestrzak, Komendant Powiatowy Policji w Ełku nadkom. Grzegorz Kobeszko, Starosta Ełcki Marek Chojnowski oraz Prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz, który podziękował policjantom za wykonywaną pracę, za to że nasze miasto jest spokojne i możemy czuć się w nim bezpiecznie. Życzył zawodowej pomyślności i tego by służba przynosiła policjantom satysfakcję, społeczne uznanie i szacunek.