Autor: Miasto Ełk | Data publikacji: 27 Października 2015

Msza Święta Zacheusza

27 Października 2015, Autor: Miasto Ełk

Projekt realizuje Stowarzyszenie Zacheusz, które powstało w 2004 r. jako „echo" wizyty św. Jana Pawła II w Ełku. Wówczas można było usłyszeć ewangelię o Zacheuszu. Ojciec Święty w homilii wskazał na młodych, do których należy przyszłość Polski.

Misją stowarzyszenia jest wspieranie młodych i zdolnych muzyków, dla których istotna jest kultura, tradycja oraz promowanie dziedzictwa narodowego.

Autorem muzyki tego artystycznego i duchowego wydarzenia jest Przemysław Stępkowski, natomiast teksty zostały napisane przez Macieja Karpuka. Dwóch młodych ełckich artystów.

Celem projektu jest przygotowanie Mszy św. na cymbały wileńskie w nowej aranżacji nawiązującej do polskiej tradycji i z uwzględnieniem dziedzictwa kulturowego.

Projekt współfinansowany z budżetu Urzędu Miasta Ełku.

msza_zacheusz