Autor: Izabela Kołowska | Data publikacji: 14 Września 2023

Święto Miodu i Ełkowisko 2023

14 Września 2023, Autor: Izabela Kołowska

Już w najbliższą sobotę (16 września) Ełckie Centrum Kultury zaprasza na najsłodsze wydarzenie tego roku – „Święto Miodu”. Miody i wyroby pszczelarskie z naszego regionu będzie można nabyć w godzinach 9:00 – 18:00 na Placu Jana Pawła II. Wydarzeniu będzie towarzyszyło Ełkowisko 2023, którego program przewiduje m.in. występ orkiestry dętej i zespołu Kalina oraz konkursy z nagrodami. Wstęp wolny.

Z okazji Święta Miodu ECK zaprasza na Plac Jana Pawła II. Będzie można skorzystać ze stoisk wystawienniczych pszczelarzy oraz sprzedawców wyrobów pszczelarskich. Miłośnicy miodu będą gościć w Ełku w sobotę 16 września w godz. 9:00-18:00.

Wydarzenie odbędzie się wspólnie z VI Festynem Łowieckim Ełkowisko, którego organizatorem są Koła Łowieckie Powiatu Ełckiego oraz Zarząd Okręgowy PZŁ w Suwałkach.

Ełkowisko to święto ludzi lasu. Wydarzenie uczy, jak troszczyć się o przyrodę, zachowywać ją dla przyszłych pokoleń, pokazuje dlaczego ważne jest angażowanie wszystkich swoich sił na rzecz ekologii.

Program Ełkowiska przewiduje m.in.: występ orkiestry dętej, występ Sokolników na scenie, występ zespołu Kalina, konkursy z nagrodami i pokaz łuczniczy oraz koncert Piotra Bukaryta & Krzysztofa Kawałko.

W trakcie trwania festynu przeprowadzona zostanie zbiórka krwi, a także zbiórka charytatywna. Będzie również możliwość dokonania pomiaru ciśnienia i pomiaru poziomu cukru. Zaprezentowana zostanie pierwsza pomoc przedmedyczna. Ambulans ekipy wyjazdowej RCKiK w Olsztynie obecny będzie na Placu Jana Pawła II w godzinach 10:00-15:00.

Program wydarzenia jest dostępny na: https://eck.elk.pl/wydarzy/swieto-miodu-2023-2/