Autor: Izabela Kołowska | Data publikacji: 18 Września 2023

Love Rower – piknik rodzinno-edukacyjny w Olsztynie

18 Września 2023, Autor: Izabela Kołowska

Wczoraj 17 września w Parku Centralnym w Olsztynie odbył się festyn rodzinny Love Rower mający na celu edukację dzieci i młodzież w tematyce bezpieczeństwa ruchu drogowego, z naciskiem na ruch rowerowy. Miasto Ełk również wzięło udział w pikniku i zaprezentowało się w Olsztynie.

W ramach IX Warmińsko-Mazurskiego Forum Drogowego, wczoraj 17 września w Olsztynie odbył się piknik rodzinno-edukacyjny Love Rower. Udział wzięło kilkanaście miast z naszego województwa w tym Ełk. Piknik był wspaniałą okazją do zaprezentowania walorów naszego miasta, a jednocześnie był wkładem w promowanie bezpiecznych zachowań w ruchu drogowym wśród młodego pokolenia.

Uczestnicy festynu mieli mnóstwo atrakcji do wyboru: konkursy, zadania, zabawy sportowe i plastyczne. Jedną z głównych konkurencji była gra miejska. Odbywała się na dwóch trasach: czerwonej i niebieskiej, na której znajdował się Ełk. Dzieci i młodzież zwiedzały wyszczególnione na mapie miasta, wykonywały zadania i dostawały naklejkę z danej miejscowości. Po zebraniu wszystkich miast na danej trasie mapa była zdawana do organizatorów i brała udział w losowaniu ciekawych nagród takich jak hulajnoga lub rower.

Organizatorem pikniku był Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie.