Autor: Magdalena Nowikowska | Data publikacji: 25 Września 2023

Kolejne wyróżnienie dla Ełku w konkursie „Sternik”

25 Września 2023, Autor: Magdalena Nowikowska

Miasto Ełk otrzymało wyróżnienie w konkursie „Sternik 2023” organizowanym przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Gala wręczenia nagród odbyła się 15 września w Starych Jabłonkach. Wyróżnienie za realizowane działania otrzymał również Szpital Pro-Medica w Ełku Sp. z o. o.

W piątek (15 września) odbyła się gala wręczenia nagród trzeciej edycji konkursu „Sternik 2023”, którego organizatorem jest BGK. Ideą konkursu jest wyróżnienie organizacji, które planują długoterminowo i promują najlepsze praktyki biznesowe oraz społeczne. W tej edycji dodatkowo akcentowany był wątek związany z radzeniem sobie w związku z wojną na wschodniej granicy i wsparciem uchodźców.

Miasto Ełk znalazło się wśród laureatów konkursu w kategorii Sternik Przyjazna Administracja i otrzymało wyróżnienie za działania realizowane na rzecz naszych mieszkańców oraz obywateli Ukrainy. Wyróżnienie otrzymał również Szpital Pro-Medica w Ełku Sp. z o. o. w kategorii Sternik Ochrony Zdrowia.

Konkurs skierowany jest do firm, samorządów, szpitali, administracji, a także organizacji pozarządowych. Nagrody przyznawane są w kategoriach:

• Sternik Zielonej Transformacji,
  • Sternik Eksportu,
  • Sternik Inwestycji,
  • Sternik Odpowiedzialności Społecznej,
  • Sternik Przyjazna Administracja,
  • Sternik Ochrony Zdrowia,
  • Nagroda specjalna BGK: Sternik 3W – woda, wodór, węgiel.