Autor: Izabela Kołowska | Data publikacji: 27 Września 2023

Koncert "Z muzyką przez wieki" – Jacek Brzoznowski pokieruje Elbląską Orkiestrą Kameralną

27 Września 2023, Autor: Izabela Kołowska

Ełckie Centrum Kultury zaprasza 29 września o godzinie 19:00 na Koncert "Z muzyką przez wieki" Elbląskiej Orkiestry Kameralnej pod kierunkiem ełczanina Jacka Brzoznowskiego. W trakcie koncertu będzie można usłyszeć muzykę od XVIII, poprzez XIX, aż do XX wieku.

W najbliższy piątek, 29 września o godzinie 19:00 w sali widowiskowej Ełckiego Centrum Kultury odbędzie się koncert "Z muzyką przez wieki" Elbląskiej Orkiestry Kameralnej pod kierunkiem ełczanina Jacka Brzoznowskiego. Wydarzenie organizowane jest w ramach stypendium artystycznego Prezydenta Miasta Ełku.

Jacek Brzoznowski – urodzony w 1993 roku w Ełku, ukończył z wyróżnieniem dyrygenturę symfoniczno-operową w Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku. Aktualnie jest uczestnikiem studiów doktoranckich w krakowskiej Akademii Muzycznej im. K. Pendereckiego.

Zdobył I miejsce w I International Academy and Competition of Orchestra Conducting w Portugali (Estoril, 2020). Otrzymał III Nagrodę na II Ogólnopolskim Konkursie Studentów Dyrygentury im. A. Kopycińskiego we Wrocławiu (2017), a także Nagrodę Orkiestry Kameralnej oraz Nagrodę Specjalną za najciekawszą interpretację partytury współczesnej.

Wystąpił jako najmłodszy uczestnik w X Międzynarodowym Konkursie Dyrygentów im. G. Fitelberga.

Od 2018 r. współpracuje z Operą Bałtycką w Gdańsku, w której prowadzi spektakle oraz jest zapraszany jako asystent dyrygenta.

Elbląska Orkiestra Kameralna została założona w 2007 roku i w ciągu przeszło 15 lat działalności stała się artystyczną wizytówką miasta Elbląg i regionu. Repertuar Orkiestry obejmuje najwybitniejsze dzieła mistrzów baroku, klasycyzmu, romantyzmu i XX wieku, od Arcangela Corellego i Fryderyka Chopina po Witolda Lutosławskiego i Wojciecha Kilara. W programie Orkiestry znajdują się również utwory z pogranicza awangardy, jazzu i muzyki rozrywkowej. Orkiestra realizuje repertuar we współpracy z wybitnymi artystami z Polskie i zagranicy.

Działalność artystyczna Orkiestry została uhonorowana Nagrodą Prezydenta Miasta Elbląga (2008 i 2009), Nagrodą Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego (2010), a także tytułem Kreatora Kultury (2015). W ostatnich latach w koncertach Orkiestry uczestniczy rocznie średnio 50 tysięcy osób.

Więcej na https://eck.elk.pl/wydarzy/koncert-5/