Autor: M.S. | Data publikacji: 24 Października 2023

Dwa nowe ambulanse w Pro – Medica – jeszcze w tym roku

24 Października 2023, Autor: M.S.

Miasto pozyskało dofinansowanie w wysokości 1,2 mln zł na zakup dwóch ambulansów wraz ze sprzętem medycznym, które trafią do szpitala miejskiego Pro –Medica. Dostawa ambulansów już w grudniu.

Prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz podpisał umowę z Wojewodą Warmińsko-Mazurskim, na podstawie której miasto otrzymało środki na sfinansowanie lub dofinansowanie zakupu 2 ambulansów z wyposażeniem na potrzeby podstawowego zespołu ratownictwa medycznego stacjonującego w Ełku, w kwocie po 600 000 zł na pojazd.

Łączna wartość dofinansowania pozyskanego przez miasta to 1 200 000 zł.

Prezydent Ełku przekazał środku spółce, która przeprowadziła przetarg. "Pro-Medica" w Ełku Sp. z o.o. zawarła umowę na dostawę dwóch fabrycznie nowych ambulansów wraz z sprzętem medycznym.

Wartość umowy to 1.282.000 zł brutto

Trwa przygotowywanie ambulansów marki Mercedes-Benz. Dostawa karetek nastąpi nie później niż do 15 grudnia 2023 r.

W systemie Ratownictwa Medycznego biorą udział cztery karetki zabezpieczające powiat ełcki. Dwie karetki transportowe. Jedna karetka zabezpiecza lądowisko przy szpitalu. W RM jest jedna zastępcza karetka. W sumie szpital Pro – Medica posiada 8 ambulansów, w tym 4 w systemie.