Autor: PSK/ MK | Data publikacji: 02 Listopada 2023

Pamiętajmy o sprzątaniu liści

02 Listopada 2023, Autor: PSK/ MK

Trwa jesień, zadbajmy o bezpieczeństwo w mieście dbając o utrzymanie czystości dróg dla pieszych oraz o czystość dróg wewnętrznych. Warto pamiętać, że za uprzątnięcie liści na drogach dla pieszych poza służbami miejskimi, odpowiedzialni są także właściciele bądź zarządcy nieruchomości.

Przypominamy, że nie tylko służby miejskie, ale także właściciele bądź zarządcy nieruchomości odpowiadają  za utrzymanie czystości i porządku (np. uprzątnięcie liści, błota czy innych zanieczyszczeń) dróg dla pieszych położonych wzdłuż nieruchomości, przy czym za taką drogę uznaje się wydzieloną część drogi publicznej, przeznaczoną do ruchu pieszych, położoną bezpośrednio przy granicy nieruchomości.

Służby miejskie mogą dokonywać kontroli w powyższym zakresie. W przypadku niedopełnienia ww. obowiązków, zgodnie z ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, na zarządców nieruchomości może zostać nałożona kara grzywny.

Wszelkie uwagi można zgłaszać do:

-        Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych Sp. z o. o. w Ełku  (tel. 87 610 25 25),

-        Straży Miejskiej (tel. 87 73 26 201),

-        Referatu Komunalnego Wydziału Mienia Komunalnego Urzędu Miasta Ełku (tel. 87 73 26 244).