Autor: M.S./ (ZI) | Data publikacji: 12 Grudnia 2023

Kolejne remonty ulic na os. Zatorze

12 Grudnia 2023, Autor: M.S./ (ZI)

Miasto podpisało umowę na realizację remontu ulic na os. Zatorze. Wyremontowane zostaną trzy ulice: Augustowska, Kraszewskiego i Śląska. Dofinansowanie inwestycji to ponad 1 mln 152 tys. zł.

Dzięki pozyskanemu dofinansowaniu miasto wyremontuje kolejne ulice na osiedlu Zatorze, tj. ulicę Augustowską, Kraszewskiego i Śląską.

Prace zostały podzielone na trzy części, wykonawcy zostali wyłonieni. Miasto podpisało umowę z wykonawcami na remont ulic na osiedlu Zatorze.

Zakres remontu obejmuje m.in.:

ul. Augustowska – sfrezowanie warstwy asfaltowej i odtworzenie nowej, remont chodnika po obu stronach jezdni, wymiana na nowe elementy (remont na długości 397 m),

ul. Kraszewskiego – sfrezowanie warstwy asfaltowej i odtworzenie nowej (remont na długości 210 m),

ul. Śląska – sfrezowanie warstwy asfaltowej i odtworzenie nowej, remont chodnika po lewej stronie jezdni, wymiana na nowe elementy (remont na długości 388 m).

Wartość całej inwestycji: 1 678 105,44 zł

Wartość dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg: 1 152 339,07 zł

Termin realizacji prac: do października 2024 r.