Autor: Miasto Ełk | Data publikacji: 16 Października 2015

Koncert Acid Drinkers

16 Października 2015, Autor: Miasto Ełk

Acid Drinkers to zespół rock'n'rollowy założony w Poznaniu w 1989 r. Nieprzerwanie grają od ponad 25 lat, stale prezentując wysoką formę. Przez te wszystkie lata objechali całą Polskę grając ponad 1500 koncertów.

Ich popularność wyszła daleko poza scenę stricte metalową. Acid Drinkers to 4 osobowości:

• Tomasz "Titus" Pukacki – lider, wokalista i basista,
  • Dariusz "Popcorn" Popowicz – gitarzysta,
  • Maciej "Ślimak" Starosta – perkusista,
  • Wojciech "Jankiel" Moryto – gitarzysta.

Acid Drinkers mają na koncie 17 płyt. Z każdej gali Fryderyków wychodzą z przynajmniej jedną statuetką. W 2011 zdobyli ich aż cztery - m.in. za Przebój i Grupę Roku.

Płyta „Fishdick Zwei" z coverami znanych utworów zagranicznych artystów odbiła się szerokim echem w całej Polsce. Utwór „Love Shack" przez 3 tygodnie wygrywał legendarną Listę Przebojów Trójki, zajmując pierwsze miejsce również w 1500 notowaniu.

Jako support na ełckiej scenie zagra zespół Messa. Jest to energiczna mieszanka melodyjnego rocka z elementami metalu, określamy swój styl jako rock&core. Zespół powstał w Olsztynie, a korzenie sięgają 2005 r. Na swoim koncie mają blisko 200 koncertów zagranych na różnych festiwalach i konkursach.

Dzielili scenę z takimi zespołami jak Vader, Coma, Luxtorpeda, Hunter, Jelonek, Illusion, Lipali, Materia, Proletaryat, Kat, Dezerter, Dr.Hackenbush. Obecnie promują debiutancką płytę ''Bramy''

Wystąpią w składzie:

• Bartek Czarnecki – wokal, bas,