Autor: Joanna Kowalewska | Data publikacji: 17 Stycznia 2024

Miasto Ełk podpisało umowę ze schroniskiem Sonieczkowo

17 Stycznia 2024, Autor: Joanna Kowalewska

W trosce o bezdomne zwierzęta, miasto Ełk podpisało dzisiaj (17 stycznia) umowę ze schroniskiem „Sonieczkowo”, które wygrało przetarg. Umowa przewiduje m.in. wyłapywanie, transport, opiekę oraz znalezienie dobrego domu dla czworonogów. Schronisko będzie również prowadziło działania edukacyjne dla dzieci i młodzieży w celu promowania prawidłowych postaw i zachowania człowieka w stosunku do czworonożnych przyjaciół.

Współpraca miasta z dobrym schroniskiem jest niezbędna, kiedy miasto troszczy się o bezdomne zwierzęta. Prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz podpisał dzisiaj (17 stycznia) umowę z właścicielką schroniska „Sonieczkowo” w Żarnowie Pierwszym (gmina Augustów). Zawarcie umowy to nie tylko krok w kierunku lepszej opieki nad bezdomnymi czworonogami, ale także szansa na poprawę jakości życia dla mieszkańców.

- Bardzo cieszę się, że złożyliście Państwo ofertę. Mieszkańcy miasta chętnie współpracują z Państwa schroniskiem, szkoły organizują zbiórki karmy innych potrzebnych rzeczy. Macie Państwo świetną reputację, jest dużo adopcji i stałych wolontariuszy (…) Od tego miejsca bije miłość – powiedział na spotkaniu prezydent miasta Tomasz Andrukiewicz.

Schronisko "Sonieczkowo" powstało w październiku 2014 roku. To miejsce, w którym zwierzaki otoczone są wyjątkową troską. Pełni ono funkcję tymczasowego domu dla bezdomnych czworonogów, ale jednocześnie opiekunowie aktywnie uczestniczą w znalezieniu im nowego, kochającego domu. Dzięki współpracy ze schroniskiem, mieszkańcy mogą aktywnie uczestniczyć w programach adopcji. Ponadto, schronisko oferuje społeczności możliwość zaangażowania się w dobry cel poprzez wolontariat, zbiórki środków czy organizację wydarzeń charytatywnych lub edukacyjnych dla dzieci i młodzieży.

Współpraca z dobrym schroniskiem, to nie tylko umowa na papierze, to zobowiązanie do tworzenia lepszego świata dla nas i naszych czworonogich przyjaciół. Mieszkańcy, widząc zaangażowanie miasta w ratowanie zwierząt, stają się często aktywnymi uczestnikami działań charytatywnych i wolontariatu. Jednocześnie miasto daje dobry przykład, pokazując, że dbałość o bezbronne stworzenia jest bardzo ważna, a empatia jest fundamentem silnej społeczności.

Działania podejmowane na rzecz bezdomnych zwierzaków przekładają się nie tylko na ich szczęście, ale także na budowanie lepszego i bardziej zintegrowanego społeczeństwa. Wspólna troska o dobro czworonogów to inwestycja w naszą wspólną przyszłość, w której każdy zwierzak może znaleźć swój szczęśliwy dom.

Warto wspomnieć, że Schronisko „Sonieczkowo” było jednym z dwóch schronisk w Polsce, które pod koniec 2023 r. brało udział w akcji „Nakarm psa” wspieranej przez portal OLX. Dzięki zebranej kwocie udało się nakarmić 110 psów i 20 kotów ze schronisk w Zawierciu i Augustowie. To 2600 kg karmy dla zwierząt z obu schronisk na święta. Akcję wsparło 4 009 osób. Zebrano 133 898 zł. Więcej na: https://nakarmpsa.olx.pl/