Autor: M.S. | Data publikacji: 27 Lutego 2024

Miejskie obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Bieg Pamięci – Tropem Wilczym

27 Lutego 2024, Autor: M.S.

W piątek (1 marca) odbędą się miejskie obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W niedzielę 3 marca wystartuje Bieg Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” – Tropem Wilczym na dystansie 1963 metrów.

grafika: Muzeum Historyczne w Ełku

W ramach miejskich obchodów Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” w piątek (1 marca) o godz. 11:00 zostaną złożone kwiaty i zapalone znicze przy tablicy pamiątkowej umieszczonej na budynku dawnej siedziby Powiatowego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego przy ul. Wojska Polskiego 1.

W Katedrze św. Wojciecha w Ełku o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji „Żołnierzy Wyklętych”.

Bieg Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

Bieg Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” - Tropem Wilczym odbędzie się w najbliższą niedzielę 3 marca o godz. 13.00 na dystansie 1963 m.

Bieg odbędzie się na trasie: ul. Parkowa (start) – ul. Kilińskiego – ul. Wojska Polskiego – ul. Zamkowa – promenada nad jeziorem – ul. Parkowa (meta).

Bieg ma na celu propagowanie zdrowego stylu życia wśród mieszkańców regionu oraz przekazywanie treści historycznej i popularyzowanie wiedzy na temat „Żołnierzy Wyklętych”.

Zapisy oraz więcej informacji na: https://mosir.elk.pl/imprezy/tropem-wilczym-bieg-pamieci-zolnierzy-wykletych-2/