Autor: Joanna Kowalewska | Data publikacji: 01 Marca 2024

Ełczanie pamiętają o „Żołnierzach Wyklętych”

01 Marca 2024, Autor: Joanna Kowalewska

Dziś obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Prezydent Ełku oraz przedstawiciele instytucji miejskich złożyli kwiaty i zapalili znicze przy tablicy pamiątkowej przy ul. Wojska Polskiego. Jeszcze dzisiaj o godz. 18.00 odbędzie się Msza św. w ełckiej katedrze, a w niedzielę Bieg Pamięci - Tropem Wilczym.

W ramach miejskich obchodów Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, przedstawiciele samorządu miasta na czele z prezydentem Tomaszem Andrukiewiczem, przedstawiciele powiatu, reprezentanci służb mundurowych oraz miejskich instytucji, dzisiaj (1 marca) o godz. 11.00 złożyli kwiaty i zapalili znicze przy tablicy pamiątkowej na budynku dawnej siedziby Powiatowego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego w Ełku, która mieści się przy ul. Wojska Polskiego 1. Jeszcze dzisiaj o godz. 18.00 odbędzie się Msza św. w intencji Żołnierzy Wyklętych w Katedrze św. Wojciecha w Ełku

W niedzielę (3 marca) odbędzie się XII edycja biegu Tropem Wilczym pamięci Żołnierzy Wyklętych na dystansie 1963 m. Start o godz. 13.00.

Bieg odbędzie się na trasie: ul. Parkowa (start) – ul. Kilińskiego – ul. Wojska Polskiego – ul. Zamkowa – promenada nad jeziorem – ul. Parkowa (meta).