Autor: M.S./ (BOP) | Data publikacji: 05 Marca 2024

Ełcki Budżet Obywatelski – ostatni dzień głosowania

05 Marca 2024, Autor: M.S./ (BOP)

Uwaga, uwaga! To właśnie dziś (5 marca) mija termin głosowania na projekty Ełckiego Budżetu Obywatelskiego. Mieszkanka lub mieszkaniec miasta Ełku może oddać jeden głos na projekt inwestycyjny i jeden głos na projekt nieinwestycyjny. Nie przegap swojej szansy. Do dzieła!

Dziś ostatni dzień głosowania na projekty Ełckiego Budżetu Obywatelskiego. Skorzystaj ze swojej szansy i zdecyduj, który spośród zgłoszonych przez ełczanki i ełczan projektów otrzyma finansowanie. Można oddać jeden głos na projekt inwestycyjny i jeden na projekt nieinwestycyjny.

Jak głosować?

1. Mieszkanka lub mieszkaniec miasta Ełku może oddać jeden głos na projekt inwestycyjny i jeden głos na projekt nieinwestycyjny.

2. Mieszkanka lub mieszkaniec może głosować:

- drogą elektroniczną na portalu https://elk.budzet-obywatelski.org/glosowanie dziś do godziny 24:00 lub

- tradycyjnie za pomocą papierowej karty w Biurze Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi przy ul. Małeckich 3/10 w godzinach pracy Urzędu, tj. do godz. 15.30, bądź poprzez listowne wysłanie karty do głosowania, wówczas o ważności głosu decyduje data stempla pocztowego.

5. Ustalanie wyników polega na zliczeniu głosów na poszczególne projekty i ich uszeregowaniu od projektu z największą liczbą głosów do projektu z najmniejszą liczba głosów.

6. W przypadku równej liczby głosów przeprowadza się publiczne losowanie.

7. Do realizacji wybrane zostaną projekty, których łączny koszt nie przekracza kwoty przewidzianej na ełcki budżet obywatelski w danym roku budżetowym.

Harmonogram Ełckiego Budżetu Obywatelskiego:

- głosowanie trwa do 5 marca 2024 r.,

- wybór projektów: 6 – 20 marca 2024 r.,

- wpisanie wybranych projektów do budżetu miasta Ełku: do 31 marca 2024 r.,

- realizacja EBO 2023-2024 (przetargi, umowy, inwestycje, działania): IV-XII `2024 r.

Przypominamy wśród szczęśliwej 13, na którą można oddać głosy znalazły się następujące projekty:

1. ZAMIEŃ SZKOLNY SURVIVAL NA STREFĘ RELAKSU

2. WYBIEG DLA PSÓW

3. EŁCKIE POGOTOWIE STOMATOLOGICZNE

4. BUDOWA CHODNIKA OD UL. WĄSKI TOR DO UL. SUWALSKIEJ

Rodzaj projektu: Inwestycyjny

5. ŁAWECZKA DLA SENIORA (I NIE TYLKO)

6. PUMPTRACK - DLA MAŁEGO I DUŻEGO EŁCZANINA

7. POMOC PSYCHOTERAPEUTYCZNE DLA MŁODZIEŻY ORAZ JEJ RODZICÓW

8. ŁĄCZYMY POKOLENIA - WARSZTATY DLA SENIORÓW I DZIECI

9. BEATLESI NA PROMENADZIE

10. EŁCKA TĘŻNIA