Autor: Miasto Ełk | Data publikacji: 13 Listopada 2015

Rodzinne „my” w małżeńskim „ja i Ty” - Kongres Małżeństwa i Rodziny

13 Listopada 2015, Autor: Miasto Ełk

Kongres odbędzie się 9 i 10 grudnia w hali sportowo-widowiskowej MOSiR przy ul. Kolbego 11 w Ełku. W pierwszym dniu podjęta zostanie tematyka związana z relacjami małżeńskimi i rodzinnymi. Drugi dzień kongresu to okazja do spotkania się młodzieży i ich opiekunów na konferencji poświęconej miłości.

Organizatorzy zachęcają do uczestnictwa dyrektorów i pracowników placówek oświatowych, szkół, pedagogów, wychowawców, nauczycieli, katechetów, rodziców, kapłanów, osoby pracujące z małżeństwami, instytucje, stowarzyszenia działające na rzecz dobra małżeństwa i rodziny oraz wszystkich zainteresowanych.

Goście specjalni kongresu:

• Josh McDowell - amerykański ewangelizator, jeden z najpopularniejszych pisarzy chrześcijańskich - autor wielu książek, adresowanych w znacznej części do młodzieży.
  • ks. Piotr Pawlukiewicz - doktor teologii pastoralnej, wykładowca homiletyki i duszpasterstwa rodzin w Wyższym Metropolitalnym Seminarium Duchownym w Warszawie. Głosił rekolekcje w wielu miastach Polski, a także dla środowisk polonijnych w Sztokholmie, Londynie, Dortmundzie, Zurichu, Bernie, Rzymie i Budapeszcie.
UWAGA! Zgłoszenia indywidualne oraz grupowe przyjmowane są przez Internet do 20 listopada 2015 r. Ilość miejsc jest ograniczona.

Szczegóły na stronie internetowej www.tomasz.elk.pl

I dzień Kongresu - 9 grudnia 2015 r.

Temat: Rodzinne „my" w małżeńskim „ja i Ty".

Dzień skierowany do narzeczonych, małżonków, rodziców, kapłanów, osób pracujących z małżeństwami, instytucji, stowarzyszeń działających na rzecz dobra małżeństwa i rodziny, dyrektorów i pracowników placówek oświatowych, szkół, pedagogów, wychowawców, nauczycieli, katechetów oraz wszystkich zainteresowanych.

W programie:
  • 8.30 - Eucharystia pod przewodnictwem Ks. Biskupa w kościele p.w. Św. Rafała Kalinowskiego na Barankach ul. Jana Pawła II 6,
  • 9.30 - rozpoczęcie, zawiązanie wspólnoty,
  • 10.00 - 13.00 - „Jak budować trwałe więzi małżeńskie i rodzinne?" Josh McDowell - blok konferencyjny z przerwami,
  • 13.00 - 14.30 - przerwa obiadowa,
  • 14.30 - 15.10 - modlitwa uwielbienia, świadectwa, koronka do Bożego Miłosierdzia,
  • 15.10 - 16.40 - „Ja biorę Ciebie... Kobiety i mężczyźni - poznanie i zaufanie" – konferencja ks. Piotr Pawlukiewicz,
  • 16.40 - 17.00 - przerwa,
  • 17.00 - 18.00 - Modlitwa o uzdrowienie relacji małżeńskich, rodzinnych, modlitwa odnowienia miłości między małżonkami.
Koszt wejściówki 30 zł. Do dyspozycji uczestników będzie szatnia oraz możliwość wykupienia obiadu w cenie 10 zł.

II dzień Kongresu - 10 grudnia 2015 r.

XII Forum Wychowawcze Szkół - "Mądrość Serca"
Dzień Młodzieży - Koncert Ewangelizacyjny

W programie:
  • 9.30 - rozpoczęcie, zawiązanie wspólnoty,
  • 10.00 - 13.00 - „Love Story. O miłości i seksie we właściwym kontekście" - Josh McDowell blok konferencyjny z przerwami,
  • 13.00 - 14.00 - świadectwa i program ewangelizacyjny przygotowujący do Światowych Dni Młodzieży.

kongres_rodziny