Autor: Miasto Ełk | Data publikacji: 08 Października 2015

Skosztuj najlepszych miodów w regionie

08 Października 2015, Autor: Miasto Ełk

Po raz pierwszy miodne święto odbędzie się w Centrum Edukacji Ekologicznej. Tradycyjnie wydarzenie będzie okazją do spotkania dla wszystkich miłośników pszczelarstwa i jednego z najcenniejszych bogactw naszego regionu, czyli różnych gatunków miodu.

W ramach wydarzenia zaplanowano konkursy na najlepsze miody. O ten tytuł powalczą producenci miodów: rzepakowych, lipowych, gryczanych, wielokwiatowych i odmianowych. Jak co roku oceniane będzie też najlepsze ciasto z miodem. Wziąć udział w kulinarnej rywalizacji mogą wszystkie osoby, a szczególnie te, dla których miód jest inspiracją do tworzenia przepysznych wypieków.

Odbędzie się także prezentacja stoisk, przy których będzie można dokonać zakupu miodów pochodzących od producentów z całego regionu oraz wyrobów rękodzielniczych. Uczestnikom tegorocznego „Regionalnego Święta Miodu" muzycznie czas umilą występy chóru „Pojezierze" i „Gospel" oraz grupy „Na mazurską nutę".

Program obchodów "Regionalnego Święta Miodu":

• oficjalne rozpoczęcie - prowadzi dr Grzegorz Russak,
  • kiermasz miodów, produktów pszczelarskich i rękodzieła,
  •  koncert chóru „Pojezierze", „Gospel" oraz grupy „Na mazurską nutę".

godz. 12:00-14:00

• konkurs na najlepszy miód rzepakowy, lipowy, gryczany, odmianowy i wielokwiatowy.

• konkurs na najlepsze ciasto z miodem.

• rozstrzygnięcie konkursów i ogłoszenie wyników.

swieto_miodu_do_cee