Autor: Miasto Ełk | Data publikacji: 16 Września 2015

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

16 Września 2015, Autor: Miasto Ełk

Głównym celem zaplanowanych działań jest zwiększenie świadomości ekologicznej na temat korzystania z samochodów osobowych. Ukazanie korzyści płynących z wybrania przyjaznych dla środowiska form transportu - roweru, komunikacji miejskiej czy chodzenia pieszo.

W tym roku planowane są następujące działania:

• 16-22 września "Korzystam z MZK" - zamiast auta wybierz miejską komunikację.
  • 17 września „Dzień otwarty MZK" - bezpłatne zwiedzanie Miejskiego Zakładu Komunikacji dla grup zorganizowanych.
  • 18 września "Eko spacer" - szansa poznania miasta bez ulicznego hałasu oraz uciążliwego ruchu samochodowego.
  • 19 września "Nocny rajd rowerowy" - poznanie miasta i okolic z perspektywy nocnej jazdy na rowerze. Głównym celem jest popularyzacja turystyki rowerowej.
  • 20 września „ Relacja z rowerowej podróży" - spotkanie z podróżnikiem Piotrem Kolendą , który na rowerze zwiedza świat. Spotkanie dotyczyć będzie Maroka, a dokładniej relacji z wyprawy rowerowej szlakami Sahary.
  • 22 września "Dzień bez samochodu" - bezpłatny przejazd komunikacją miejską za okazaniem dowodu rejestracyjnego.
  • 22 września "Turniej rowerowy" - możliwość zmierzenia się uczniów z zagadnieniami dotyczącymi zasad ruchu drogowego oraz sprawdzenie umiejętności poruszania się w ruchu miejskim.
Więcej na: http://cee.elk.pl/