Autor: Miasto Ełk | Data publikacji: 09 Września 2015

35. rocznica powstania NSZZ „Solidarność”

09 Września 2015, Autor: Miasto Ełk

Dziedzictwo „Solidarności", wielomilionowego ruchu społecznego, który zrodził się w Polsce po strajkach w 1980 roku i ostatecznie doprowadził do upadku systemu komunistycznego w naszym kraju, jest dziedzictwem o charakterze uniwersalnym i europejskim. Jego częścią jest również wrażliwość na potrzeby tych, którzy z jakichkolwiek przyczyn potrzebują wsparcia.

Program obchodów:

• godz. 12:15 - Msza Święta w Katedrze św. Wojciecha w Ełku,
  • godz. 16.00 – 18.00 - Koncert Muzyka + Solidarność = Pomoc w Amfiteatrze Ełckiego Centrum Kultury (w razie niepogody koncert odbędzie się w sali „Zebra" ECK).
Podczas koncertu, będzie prowadzona zbiórka pieniędzy na rzecz „Onkoludków" - ełckiego stowarzyszenia, utworzonego z inicjatywy rodziców dzieci z chorobą nowotworową, którego celem jest opieka nad dziećmi po przebytej chorobie nowotworowej oraz i ich rodzinami.

Więcej na: http://www.eck.elk.pl/

muzyka_solidarnosc_plakat