Autor: Miasto Ełk | Data publikacji: 20 Sierpnia 2015

Wyprawka szkolna na rok 2015/2016

20 Sierpnia 2015, Autor: Miasto Ełk

Dofinansowanie do zakupu podręczników udzielane jest uczniom rozpoczynającym naukę w roku szkolnym 2015/2016:

• w klasach 3 w szkołach podstawowych,
  • w klasach 4 w szkołach ponadgimnazjalnych,
  • uczniom niepełnosprawnym, posiadającym orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, uczęszczającym do szkół podstawowych (z wyjątkiem klasy 1), gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych,
w których dochód na jednego członka rodziny nie przekracza 574 zł netto miesięcznie.
W wyjątkowych przypadkach, gdy dochód przekracza 574 zł, a w rodzinie występuje szczególna sytuacja życiowa np.: bezrobocie, sieroctwo, niepełnosprawność, długotrwała i ciężka choroba, przemoc, bezradność w sprawach opiekuńczych, potrzeba ochrony macierzyństwa, alkoholizm lub narkomania, również można wystąpić z wnioskiem o dofinansowanie do zakupu podręczników.

Pomoc udzielana jest na wniosek:
  • rodziców ucznia (prawnych opiekunów, rodziców zastępczych, osób prowadzących rodzinny dom dziecka),
  • pełnoletniego ucznia,
  • nauczyciela,
  • pracownika socjalnego,
  • innych osób, za zgodą przedstawiciela ustawowego lub rodziców zastępczych.
Wniosek należy złożyć do dyrektora szkoły, do której uczeń będzie uczęszczał w roku szkolnym 2015/2016 w nieprzekraczalnym terminie do 8 września 2015 roku.

Do wniosku należy dołączyć zaświadczenia o wysokości dochodu, a tam gdzie dochód przekracza 574 zł dołączyć należy uzasadnienie.

Wysokość dofinansowania do zakupu podręczników wynosi od 175 zł do 770 zł, w zależności od tego do której klasy uczeń będzie uczęszczał oraz od tego czy będzie korzystał z podręczników przeznaczonych do kształcenia specjalnego.

W roku szkolnym 2014/2015 dofinansowanie w formie „Wyprawki szkolnej" otrzymało 654 uczniów, w tym 98 spoza kryterium dochodowego. Łączna kwota jaką uczniowie otrzymali wyniosła 162.886,70 zł, w całości sfinansowana z dotacji otrzymanej z budżetu państwa.

Więcej informacji udziela Wydział Edukacji Urzędu Miasta Ełku przy ul. Piłsudskiego 4 (pokój nr 369 – II piętro)