Autor: Miasto Ełk | Data publikacji: 12 Sierpnia 2015

Letnie koncerty w amfiteatrze

12 Sierpnia 2015, Autor: Miasto Ełk

W czwartek 13 sierpnia, o godz. 20:00 w ełckim amfiteatrze zagra ENEJ, polski zespół grający mocno energetyczną muzykę rockowo-folkową, założony w 2002 roku w Olsztynie, przez braci Piotra i Pawła Sołoduchów oraz ich przyjaciela Łukasza Kojrysa (obecnego managera zespołu).

Nazwa zespołu pochodzi od imienia głównego bohatera "Eneidy" Iwana Kotlarewskiego - Eneja, wesołego kozaka podróżującego po świecie.

Grupa to mieszanka różnorodna kulturowo, co ma swe źródło w pochodzeniu członków zespołu - rodzina braci Sołoduchów ma korzenie ukraińskie, Mirosław Ortyński urodził się we Lwowie, a pozostali członkowie zespołu to Polacy.

Na dyskografię zespołu składają się cztery krążki studyjne i jeden koncertowy. Debiutancka płyta "Ulice" ukazała się w roku 2008. W 2010 r. wydana została płyta „Folkorabel" (Złota Płyta). Rok 2011 to koncertowe DVD z zapisem występu na Przystanku Woodstock. Natomiast w 2012 r. ukazała się płyta "Folkhorod" (Podwójna Platynowa Płyta). Najnowszym "dzieckiem" zespołu jest "Paparanoja", która ujrzała światło dzienne w lutym 2015 roku.

Termin: 13 sierpnia 2015 r. (czwartek),
miejsce: amfiteatr Ełckiego Centrum Kultury,