Autor: Miasto Ełk | Data publikacji: 09 Lipca 2015

„Wyprawa – Poprawa”

09 Lipca 2015, Autor: Miasto Ełk

Fundacja Nasza Ziemia zaprasza mieszkańców Ełku do aktywnego udziału w 22. Kampanii „Sprzątanie świata – Polska 2015" i przyłączenia się do rajdu rowerowego, którego trasa przebiega przez Ełk.

Tegoroczne hasło kampanii brzmi: „Wyprawa – poprawa". Głównym celem jest zwrócenie uwagi na rolę, jaką każdy może odegrać w tworzeniu i funkcjonowaniu systemu gospodarowania odpadami komunalnymi w gminie.

W ramach kampanii 27 czerwca w Krakowie rozpoczął się Rajd Rowerowy, który zakończy się 11 lipca w Giżycku. W dniu 10 lipca ok. godz. 12.00 – 12.30 rowerzyści będą w Ełku. Dołączyć do rajdu można na każdym jego etapie – nawet „na chwilę". Ełczanie mogą np. wspólnie przebyć na rowerze ostatnie odcinki trasy Grajewo – Ełk – Stare Juchy – Giżycko.

Podczas rajdu grupa uczestników przejeżdża przez najpiękniejsze obszary naszego kraju. W ciągu 15 dni rowerzyści pokonają łącznie prawie 900 kilometrów i odwiedzą niemal 60 polskich gmin.

Rajd jest inicjatywą łączącą jazdę na rowerze z działaniami proekologicznymi i aktywnym poznawaniem wschodniej Polski. W czasie rajdu monitorowany jest stan czystości i porządku w gminach, dostępności infrastruktury służącej gospodarce odpadami z uwzględnieniem selektywnej zbiórki odpadów oraz promowane są właściwe sposoby postępowania z odpadami w czasie wypoczynku.

Program wyjazdu:

Dzień 1: Kraków – Niepołomice – Uście Solne (57 km)
Dzień 2: Uście Solne – Pacanów (57 km)
Dzień 3: Pacanów – Łoniów (55 km)
Dzień 4: Łoniów – Łukowiec – Sandomierz (27 km)
Dzień 5: Sandomierz – Janów Lubelski (65 km)
Dzień 6: Janów Lubelski – Biłgoraj – Zwierzyniec (60 km)
Dzień 7: Zwierzyniec – Zamość – Skierbieszów (44 km)
Dzień 8: Skierbieszów – Chełm – Sawin (64 km)
Dzień 9: Sawin – Parczew (66 km)
Dzień 10: Parczew – Komarówka – Biała Podlaska (52 km)
Dzień 11: Biała Podlaska – Milejczyce (70 km)