Autor: Miasto Ełk | Data publikacji: 04 Czerwca 2015

„Pomóż Mateuszowi i Innym!”

04 Czerwca 2015, Autor: Miasto Ełk

Akcja „Pomóż Mateuszowi i Innym!" dedykowana jest ełczaninowi Mateuszowi Boczkowskiemu, uczniowi Gimnazjum nr 1 w Ełku.

Jego ciężkie leczenie rozpoczęło się 5 lat temu. Wówczas pokonał chorobę – ostrą białaczkę szpikową. Cykle chemioterapii, radioterapii, a ostatecznie, długie szukanie dawcy niespokrewnionego, pozwoliły mu na chwilowy powrót do zdrowia.

3 lata temu nie można było znaleźć idealnego dawcy dla Mateusza. Przeszczepienie ostatniej szansy, które otrzymał, dało mu zaledwie kilkanaście miesięcy beztroskiego życia.

W kwietniu tego roku zdiagnozowano u niego zespół mielodysplastyczny – ciężką chorobę krwi. Teraz, leczenie polega jedynie na przeszczepieniu. Nie ma innej możliwości. Mateusz pilnie potrzebuje nowego, bardziej dopasowanego Dawcy.

Aby pomóc Mateuszowi oraz innym pacjentom dotkniętym rakiem krwi ełckie Stowarzyszenie „Onkoludki" z Fundacją DKMS Polska zainicjowały akcję rejestracji potencjalnych dawców.

Główna akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku odbędzie się 14 czerwca 2015 r. w godz. 10:00 – 16:00 na Placu Miejskim 1 w Ełku (przy galerii „Brama Mazur").

Uwaga! Potrzebny jest dokument z numerem PESEL!

Rejestrując się jako potencjalny Dawca możesz pomóc Mateuszowi oraz innym osobom w podobnej sytuacji.

„Pamiętaj, to Ty jesteś jedyną szansą na życie. Twoja mała pomoc, może być całym życiem!" – apeluje nastoletni Mateusz.

W ciągu najbliższych dni będzie można również wziąć udział w wydarzeniach towarzyszących akcji, organizowanych przez ełckie Stowarzyszenie „Onkoludki".

10 czerwca, godz.18:30, ECK – koncert charytatywny z inicjatywy Gimnazjum nr 1 z udziałem Piotra Karpieni i zespołu BOYS. Cały dochód z koncertu (cegiełki, licytacje, zbiórka do puszek) przeznaczony będzie na leczenie i rehabilitację Mateusza.

12 czerwca, godz. 13:00 – 14:00 – przemarsz uczniów i osób chętnych ulicami Ełku, informujący o akcji Dawców szpiku dedykowanego Mateuszowi. Zabezpieczenie marszu - Polska Organizacja Wojskowa oddział w Ełku. Przemarsz spod Gimnazjum nr 1, ulicami: Małeckich, Armii Krajowej, Dąbrowskiego do Placu Miejskiego.

14 czerwca 2015. godz. 10:00 – 16.00 Plac Miejski/galeria Brama Mazur – akcja rejestracji potencjalnych Dawców szpiku i komórek macierzystych szpiku Fundacji DKMS Polska oraz koncert charytatywny, pokazy sportowe, konkurencje strażackie, malowanie twarzy, malowanie portretów.

plakat_ostateczny_-gimnazjum1Mati_plakat_001

dkm_plakat