Aktualności

Autor: Miasto Ełk | Data wpisu: 16 Kwietnia 2015
Wyjątkowy Jubileusz 100 urodzin
Pani Anna Chmielewska urodziła się w miejscowości Bzury nieopodal Szczuczyna. Niemal całe życie poświęciła pracy w gospodarstwie rolnym i rodzinie: mężowi oraz sześciorgu dzieciom. Do Ełku przyjechała około 40 lat temu, aczkolwiek pobyt ten przeplatał się z obowiązkami na wsi.

W czwartek 16 kwietnia w otoczeniu rodziny i przyjaciół pani Anna świętowała swoje 100 urodziny. Z tej okazji panią Annę odwiedziły również jej dzieci mieszkające w Stanach Zjednoczonych, które specjalnie przyleciały na urodziny swojej mamy. Obecnie pani Anna jest ukochaną matką, babcią, prababcią i praprababcią.

Z okazji Jubileuszu 100 urodzin Tomasz Andrukiewicz prezydent Ełku wraz z Piotrem Gajewskim kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego złożyli pani Annie Chmielewskiej najserdeczniejsze życzenia, zdrowia, pogody ducha oraz miłości i troski ze strony rodziny i przyjaciół. W zamian pani Anna zdradziła prezydentowi swoją tajemnicę długiego życia.

- Anna jest bardzo życzliwą, pogodną i gościnną osobą. Jest otwarta na ludzi, towarzyska, szczera, pełna optymizmu i radości. Cieszę się, że od wielu lat mam tak serdeczną i wyjątkową przyjaciółkę. Dzięki jej serdeczności w zasadzie stałam się już członkiem ich rodziny – powiedziała o Jubilatce pani Janina, sąsiadka i przyjaciółka pani Anny.

IMG_2379IMG_2383IMG_2393IMG_2403