Aktualności

Autor: Miasto Ełk | Data wpisu: 16 Kwietnia 2015
Tomasz Andrukiewicz Samorządowym Menadżerem Regionu„Filary Polskiej Gospodarki" to ranking przygotowany przez redakcję dziennika "Puls Biznesu" oraz firmę badawczą ARC Rynek i Opinia.

To już X edycja rankingu, którego celem jest m.in. wyróżnienie firm odgrywających istotną rolę w poszczególnych województwach i wpływających na rozwój regionów. Po raz kolejny przeprowadzono także plebiscyt „Samorządowy Menedżer Regionu", w którym tytuły przyznawano liderom wśród jednostek samorządu terytorialnego. Laureatów w każdym z województw wytypowali samorządowcy (nie można było głosować na samego siebie).

W tym roku prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz zajął 2 miejsce w rankingu „Samorządowy Menedżer Regionu 2014" w województwie warmińsko-mazurskim. Prezydent został doceniony za umiejętne zarządzanie finansami Ełku, skuteczne pozyskiwanie zewnętrznych funduszy, inwestowanie w ochronę środowiska i budowanie aktywności społecznej.

Wyróżnienie jest tym cenniejsze, że zostało przyznane przez przedstawicieli władz samorządowych z naszego województwa – prezydentów miast, burmistrzów, wójtów oraz starostowie powiatów. Prezydent Ełku został uznany za jednego z liderów w województwie i wzór do naśladowania dla samorządowców z regionu.

Część laureatów uhonorowano po raz kolejny (prezydent Ełku jest wyróżniony już czwarty rok z rzędu) co potwierdza, że doceniano też konsekwencję oraz właściwy wybór kierunku rozwoju zarządzanych samorządów.

Uroczysta gala finałowa X edycji rankingu „Filary Polskiej Gospodarki 2014" odbyła się 15 kwietnia 2015 r. w Airport Hotel Okęcie w Warszawie. Oprócz nagrodzonych samorządowców oraz przedstawicieli firm ze wszystkich województw wzięli w niej udział także politycy, ludzie biznesu oraz media.

Wśród laureatów plebiscytu „Samorządowy Menedżer Regionu 2014" w województwie warmińsko – mazurskim są:
1. Krzysztof Hećman – Burmistrz Miasta Kętrzyn
2. Tomasz Andrukiewicz – Prezydent Miasta Ełku
3. Piotr Grzymowicz – Prezydent Miasta Olsztyn

Miasto Ełk – historia sukcesów w rankingu:

Rok 2015 – Prezydent Ełku zajął 2 miejsce w rankingu „Samorządowy Menedżer Regionu 2014"
w województwie warmińsko-mazurskim.

Rok 2014 – Prezydent Ełku zajął 2 miejsce w rankingu „Samorządowy Menedżer Regionu 2013"
w województwie warmińsko-mazurskim.

Rok 2013 – Prezydent Ełku zajął 2 miejsce w rankingu „Samorządowy Menedżer Regionu 2012"
w województwie warmińsko – mazurskim.

Rok 2012 – Prezydent Ełku zajął 3 miejsce w rankingu w województwie.

SMR_2014