Autor: Miasto Ełk | Data publikacji: 31 Marca 2015

Prezydent Miasta Ełku „Osobowością Roku Warmii i Mazur”

31 Marca 2015, Autor: Miasto Ełk

Warmińsko – Mazurski Klub Biznesu w Olsztynie przyznał 30 marca nagrody „Osobowość Roku Warmii i Mazur 2014".

W kategorii samorządy tytuł otrzymał Prezydent Ełku, który został doceniony za wybitne osiągnięcia w zakresie pozyskiwania i wykorzystywania funduszy z Unii Europejskiej oraz za zaangażowanie w rozwój gospodarczy, społeczny, kulturalny i sportowy Miasta Ełku.

Tomasz Andrukiewicz odebrał tytuł osobiście podczas uroczystej gali, która odbyła się wczoraj w Warmińsko-Mazurskiej Filharmonii Olsztyńskiej.

- Bardzo dziękuję za to wyróżnienie, ale ta nagroda należy się 60-tysiącom mieszkańców naszego miasta, bo to oni obdarzyli mnie zaufaniem i zdecydowali, że jestem prezydentem Ełku – powiedział Tomasz Andrukieiwcz.

Kapituła Warmińsko - Mazurskiego Klubu Biznesu od 1994 r., przyznaje co roku tytuł „Osobowość Roku Warmii i Mazur" osobom spoza biznesu, które wyróżniły się na niwie kultury, nauki i działalności społecznej na rzecz rozwoju oraz promowania naszego regionu. Tradycją stało się także przyznawanie statuetki „Honorowa Osobowość Roku Warmii i Mazur" osobom, które wniosły niekwestionowany wkład w rozwój Polski.

Laureaci nagrody „Osobowość Roku Warmii i Mazur 2014"

• Wicepremier Janusz Piechociński otrzymał honorowy tytuł „Osobowość Roku Warmii i Mazur", przyznawany osobom, które wniosły niekwestionowany wkład w rozwój Polski. (Wicepremier nie mógł odebrać statuetki osobiście).

• Oddział Kardiochirurgii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Olsztynie – za wybitne osiągnięcia w dziedzinie chirurgicznego leczenia chorób serca i wielkich naczyń u dorosłych wyróżniono Oddział Kardiochirurgii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Olsztynie.

• prof. Andrzej Krankowski z Instytutu Geodezji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie – za wybitne osiągnięcia naukowe w badaniach jonosfery techniką radiową.

• Tomasz Andrukiewicz Prezydent Miasta Ełku – za wybitne osiągnięcia w zakresie pozyskiwania i wykorzystywania funduszy z Unii Europejskiej oraz za zaangażowanie w rozwój gospodarczy, społeczny, kulturalny i sportowy Miasta Ełku.

• Zespół Pieśni i Tańca „Kortowo" Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego – za wspaniałe osiągnięcia artystyczne i propagowanie przez 45 lat polskiego folkloru w kraju i zagranicą.

Statuetkadyplompomniejszony